NAUJIENOS

GPM įstatymo projektas – lengvatos norintiems įgyti naują profesiją

Kategorija:

Miestas:

Siekiant paskatinti Lietuvos gyventojus greičiau persiorientuoti su iššūkiais susiduriančioje šiandieninėje darbo rinkoje, persikvalifikuoti, jei to reikia  ar sudaryti galimybes įgyti papildomą profesiją – Finansų ministerija pateikė Vyriausybei svarstyti Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 21 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą.

„Šiandieninė darbo rinka verčia veikti greitai ir apgalvotai, todėl atsiradus galimybei susigrąžinti dalį pajamų mokesčio už patirtas mokymosi išlaidas, Lietuvos gyventojai būtų papildomai skatinami greičiau persiorientuoti ir įgyti naują patrauklesnę profesiją arba papildyti savo žinias, įgūdžius naujomis kompetencijomis“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Projekte siūloma išplėsti šiuo metu galiojančią gyventojų pajamų mokesčio lengvatą ir suteikti galimybę susigrąžinti dalį sumokėto pajamų mokesčio už per kalendorinius metus patirtas išlaidas už formalųjį profesinį mokymą ir (ar) studijas, neatsižvelgiant į tai, kelintas aukštasis išsilavinimas įgyjamas ar kelinta profesinė kvalifikacija suteikiama. Taip pat lengvatos taikymą siūloma išplėsti įmokoms už atitinkamą profesinį mokymą, kai suteikiama tik kvalifikacijos dalis. Tai reiškia, kad valstybės parama bus teikiama ne tik įgijus pilną profesinę kvalifikaciją, bet ir išklausius siauresnį formaliojo mokymo kursą, suteikiantį kvalifikacijos dalį.

Vyriausybei pritarus Įstatymo projektui, jis būtų teikiamas toliau svarstyti Seimui.

Finansų ministerijos inf.


19-a leciono (pamoka)

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Vaikų vasara muziejuje
Su Lietuvos vardu lūpose...

Su Lietuvos vardu lūpose...

Tiksi laikrodis, skaičiuodamas sekundes, dienas, mėnesius, metus, laiko dulkėmis užklodamas prisiminimus, džiaugsmus ir skausmus, juk laikas visagalis, bet ar visagalis jis, kai eidamas gatve sutinki Motiną, kurios širdyje laikas...

Reklama