NAUJIENOS

Gintaro Kušlio "Ženklai laike"

Kategorija:

Miestas:
Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus
 A. ir P. Galaunių namuose, Vydūno al. 2, Kaune,
 
nuo lapkričio 9 d., šeštadienio,
 
pradės veikti Gintaro Kušlio kūrybos paroda „Ženklai laike“.
 
Parodoje pristatoma per 30 Gintaro Kušlio tapybos ir grafikos darbų, sukurtų 2016–2019 m.
„Parodos pavadinimas „Ženklai laike” yra ir parodos motto. Pasinėręs į paieškas to, kas man svarbiau už kasdienybę, vis ištraukiu primirštus darbus, dėlioju juos iš vienos vietos į kitą, lyginu su kitais, dar ankstesniais ir dabartiniais, – naujesniais ir naujausiais, – taip gimsta parodos koncepcija... Koncepcija ar kolekcija? Žinoma, ir viena, ir kita“, – rašo autorius.
 „Kas man dabar neduoda ramybės, kas man svarbu?.. Ypač kai galvoje sukasi mintys apie tapybą ir piešinius... Be abejo, čia būtų galima be galo be krašto kalbėti apie būtį, dvasingą gyvenimą, pasiryžimą įkopti į meno viršūnę..., bet man regis, kad viso to mano atveju nėra, nors gal kažkada ir buvo, tačiau aš tai turbūt pamiršau ir, matyt, seniai, seniai...
 Parodos autorius žvelgia į savo kūrinius ir į kūrybą kaip į tam tikrus pėdsakus (arba ženklus), paliktus laike. Kaip teigia Kušlys, čia negali būti dirbtinai dvasingas – tai saviapgaulė, blefas. Transcendencijos būseną gali pasiekti tik per kūrybą, bet tai tas pat, kaip kokiam Sizifui vis iš naujo ir iš naujo ridenti akmenį į kalną: „Čia nėra nieko džiuginančio – silpniems, o ypač turintiems stiprių hedonistinių priklausomybių bei chronišką vartotojiškumo sindromą, to praktikuoti išties nerekomenduočiau, nes – beprasmiška.”

Menininkas palieka teisę žiūrovui analizuoti jo darbus ir spręsti, ką menininkas norėjo pavaizduoti. „Savo kūryboje nuoširdžiai praktikuoju tai, ko nepabijočiau palyginti su meditacija, – tam tikra prasme tai Dzen filosofijos persunktas požiūris. Kitaip tariant, atsiduodu kūrybiniam gaivalui per minties sustabdymą bei pasąmonės viršenybę (prieš sąmonę). Kaip tik toks ir yra mano metodas.”
 
Paroda veiks: 2019 11 09 – 2019 12 15
 
Papildomą informaciją teikia: A. ir P. Galaunių namai tel. (8 37) 79 89 95
 
 
Maloniai kviečiame apsilankyti.
 
 
Vida Labanauskienė
Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus
Švietimo ir informacijos skyrius

Braškinis pyragas – tortas

Šviežių bulvių plokštainis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama