NAUJIENOS

Geopolitikos diagnostika: Afanistanas, Sirija, Filipinai


Miestas:
 Afganistanas
Faktas:
JAV kariai, buvę Irake, be didelės reklamos perkeliami į Afganistaną.
Komentarai:
Kalbos, kad Islamo valstybė nugalėta yra gerokai perdėtos. Islamistų aktyvumas Afganistane rodo, kad būtent čia dabar kuriasi islamistų vadovybė. Oficiali Afganistano valdžia jau reiškia protestus kaimyninėms valstybėms dėl padėties šalyje destabilizavimo. Neoficialiais paskaičiavimais Afganistane veikia per dvi dešimtis karinių grupuočių ir 60 000 ginkluotų žmonių. Naujas karas Afganistane. Ar seno tęsinys?
 
Sirija
Faktas:
Sirijos valdžios pajėgos vėl naudoja cheminį ginklą. Tai naujas išpuolis po 2013 metų, kai Sirijos valdžia zarino dujomis nužudė apie 1400 žmonių.
Komentarai:
Šį kartą ginklas, panašu, primityvus – chemikalų mišinys naudojamas baseinų vandens chlorinimui. XXI amžiaus hibridiniuose karuose, kur nebegalioja tradicinio karo taisyklės, ir tai yra leistina. Jungtinės Tautos bando sukurpti smerkiančią rezoliuciją, tačiau tai vargu, ar kuo pakeis situaciją, rezoliucijos – ne dujokaukės. Karas ir toliau be taisyklių, o kariautojai už taisyklių nesilaikymą nebaudžiami.

Filipinai:
Faktas:
Tarptautinis Teismas (International Criminal Court) pradėjo tyrimą nusikaltimų žmogiškumui byloje, kurioje kaltinamas Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte.
Komentarai:
Rodrigo Duterte tapo prezidentu, žadėdamas „tvirtos rankos“ politiką ir negailestingą kovą prieš narkotikų prekiautojus bei vartotojus. Kova be teismo, šaudymas be įspėjimo. Skaičiuojama, kad nuo 2016 metų „antinarkotinėse“ operacijose nužudyta per 4000 žmonių (yra duomenų, kad dvigubai daugiau), kurių kaltė jokiais teisiniais metodais nebuvo įrodyta. Prezidentas, nepaisant to, populiarus savo šalyje. Keista ar savaip natūrali populiarumo apraiška?

Egidijus Vareikis
Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas
 
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Reklama