NAUJIENOS

Filharmonija. Kovo 18 – balandžio 7 d. koncertai

Kategorija:

Miestas:
Kovo 24 d., sekmadienį, 16 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje
Orkestro muzikos koncertas „Klaipėdos kamerinis orkestras ir Vilhelmas Čepinskis“
KLAIPĖDOS KAMERINIS ORKESTRAS
Meno vadovas ir solistas MINDAUGAS BAČKUS
Solistas VILHELMAS ČEPINSKIS (smuikas)
Programa:
FELIX MENDELSSOHN-BARTHOLDY – Simfonija styginiams Nr. 10 h-moll
ENRI LOLASHVILI – „Nostalgie“ styginių orkestrui
OSVALDO GOLIJOV – „Last Round“
ASTOR PIAZZOLLA – „Metų laikai“ smuikui ir orkestrui (V. Čepinskio aranžuotė)
WOLF EBANN–VILHELMAS ČEPINSKIS – „Fantazija“ smuikui, violončelei ir orkestrui
Šio sekmadienio popietę koncertuoja Klaipėdos kamerinis orkestras (KKO), vienas jauniausių ir dinamiškiausių profesionalių tokio pobūdžio kolektyvų Lietuvoje. KKO jau tapo patraukliu kūrybos partneriu, rengiančiu ambicingas programas su tarptautinį pripažinimą pelniusiais dirigentais ir solistais: Mūza Rubackyte, Andriumi Žlabiu, David Geringu, Modestu Pitrėnu, Robertu Šerveniku, Andresu Mustonenu, Petru Geniušu, Luku Geniušu, Pauliumi Badura-Skoda, Alexanderiu Paley’umi, Kasparu Zehnderiu ir kitais.
Orkestro meno vadovas – žinomas Lietuvos violončelininkas Mindaugas Bačkus. Šiuolaikinė ir senoji muzika jau seniai tapo svarbiais jo veiklos leitmotyvais: ekspresyvia interpretacine maniera pasižymintis violončelininkas dažnai koncertuoja šiuolaikinės muzikos festivaliuose, atlieka naujus opusus, kartais juos inspiruoja.
Šiame koncerte su Klaipėdos kameriniu orkestru pasirodo vienas ryškiausių Lietuvos smuikininkų Vilhelmas Čepinskis. Smuikininkas studijavo Niujorko Juilliardo muzikos mokykloje; yra penkių konkursų laureatas. V. Čepinskis koncertavo daugiau kaip 40-yje šalių, tarp kitų salių – „Carnegie Hall“ ir „Tilles Center“ Niujorke, „Concertgebouw“ Amsterdame.
Bilietai – 7, 10 Eur
 
Kovo 30 d., šeštadienį, 19 val. koncertų salėje „Compensa“
Orkestro muzikos koncertas „Meilė nugali viską“
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Solistė MAYUMI KANAGAWA (smuikas)
Dirigentas MODESTAS BARKAUSKAS
Programa:
PIOTR ČAIKOVSKIJ – „Romeo ir Džuljeta“, uvertiūra fantazija pagal Williamą Shakespeare’ą
SERGEJ PROKOFJEV – Koncertas smuikui ir orkestrui Nr. 1 D-dur, op. 19
NIKOLAJ RIMSKIJ-KORSAKOV – Simfoninė siuita „Šecherazada“, op. 35
Teigiama, kad Vergilijaus 10-ojoje eklogėje užrašyta garsioji sentencija „omnia vincit amor“ („meilė nugali viską“). Jo eklogės – tai poetinės realių ir gyvenimiškų situacijų miniatiūros, pastoraliniai, idealizuotos meilės vaizdiniai. Meilė – tarsi amžina kūrybos versmė, įkvėpusi ne vieną poetą, ne vieną kompozitorių imtis plunksnos ir savo mintis užrašyti žodžiais ar garsais. Tad neatsitiktinai šio vakaro programoje dvi rusų kompozitorių Piotro Čaikovskio ir Nikolajaus Rimskio-Korsakovo simfoninės kompozicijos byloja apie skirtingas meilės istorijas. Tarp šių kūrinių įsiterpia neoklasicizmu dvelkiantis Sergejaus Prokofjevo Pirmasis koncertas smuikui, kuris itin ryškiai atskleidė Prokofjevo talento ypatybę – tyrą, santūrų ir dvasingą lyriškumą, nors šalia jo daug dėmesio skiriama ir groteskui. Smuiku solo šįvakar griežia japonų smuikininkė Mayumi Kanagawa, kurios prakalbintas smuikas neretai palyginamas su sodriu, šiltu ir nuoširdžiu alto tembru. Ši atlikėja tapo Vilniuje 2013 m. vykusio J. Heifetzo smuikininkų konkurso nugalėtoja, 2016 m. Princesės Astrid konkurse Trondheime pelnė pirmąją, o 2018 m. prestižiniame Long-Thibaud Crespin konkurse Paryžiuje – antrąją premiją. Taigi nepaprastai įdomu vėl išgirsti šią smuikininkę Lietuvoje ir tapti jos sparčiai kylančios muzikinės karjeros liudininkais.
Bilietai – 15, 20, 30, 50 Eur
 
Kovo 31 d., sekmadienį, 16 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje
Kamerinės muzikos koncertas „Romantinė popietė“
RAMUTĖ KALNĖNAITĖ (violončelė)
LEONIDAS DORFMANAS (fortepijonas, Vokietija)
Programa:
FRANZ SCHUBERT – Sonata „Arpeggione“ violončelei ir fortepijonui, D. 821
FRANZ SCHUBERT–FERENC LISZT – „Margarita prie ratelio“, „Malūnininkas ir upelis“
FRANZ SCHUBERT – Du ekspromtai iš Keturių ekspromtų, op. 90: Ges-dur, As-dur
CÉSAR FRANCK – Sonata violončelei ir fortepijonui A-dur
Šiame koncerte violončelininkė Ramutė Kalnėnaitė ir pianistas Leonidas Dorfmanas atliks ankstyvųjų ir vėlyvųjų kompozitorių romantikų kūrinius.
Iškili violončelės pedagogė ir atlikėja R. Kalnėnaitė atlieka įvairių epochų ir stilių muziką – nuo Antoníno Dvořáko iki Astoro Piazzollos bei šiuolaikinių autorių kūrinių. Violončelininkė koncertavo įvairiose Europos šalyse, JAV, griežė solo su Lietuvos nacionaliniu, Latvijos, LNOBT simfoniniais, Lietuvos, Klaipėdos, Taškento konservatorijos kameriniais, M. K. Čiurlionio mokyklos styginių ir simfoniniu orkestrais. R. Kalnėnaitė pasirodo su iškiliais kamerinės muzikos atlikėjais, dalyvauja įvairiuose festivaliuose: Thomo Manno, „Alternatyva“, Kristupo vasaros, Prahos tarptautinis vasaros festivalis, „Olympus musicus“ ir kituose. Jos ilgametį pedagoginį darbą M. K. Čiurlionio menų mokykloje įprasmina gausus būrys ugdytinių – tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatų.
Vilniuje gimęs pianistas Leonidas Dorfmanas daugiau kaip 20 metų gyvena Vokietijoje, bet nuolatos grįžta į Lietuvą. M. K. Čiurlionio menų mokyklos auklėtinis Vokietijoje ir Austrijoje toliau tobulino grojimą fortepijonu solo, kamerinės muzikos atlikimą ir dainų akompanavimą. L. Dorfmanas dalyvauja svarbiuose Vokietijos klasikinės muzikos renginiuose, kaip antai Bad Kisingeno „Kissinger Sommer“, Koblenco „Mendelssohn-Tage“, Šlėzvigo-Holšteino festivaliai. Jo rečitaliai vyko Frankfurto prie Maino „Alte Oper“, „Hamburger Musikhalle“ scenoje, festivalyje „Schloss Elmau“. Pianistas yra koncertavęs su Budapešto, Plovdivo, Minsko, Frankfurto simfoniniais, Sopoto, Kauno, Klaipėdos kameriniais orkestrais.
Bilietai – 5, 7 Eur
 
Balandžio 6 d., šeštadienį, 19 val. Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje
Orkestro muzikos koncertas „Teisutis Makačinas ir barokas“
LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
Solistas LAURYNAS LAPĖ (trimitas)
Dirigentas ROBERTAS ŠERVENIKAS
Programa:
TEISUTIS MAKAČINAS – „Sinfonija giocosa“; Koncertas trimitui ir kameriniam orkestrui
GIUSEPPE TORELLI – Sonata à cinque Nr. 7 D-dur trimitui ir styginiams (G. 7)
LUIGI BOCCHERINI – „La musica notturna delle strade di Madrid“ C-dur, op. 30 Nr. 6, G. 324; Simfonija Nr. 26, op. 41, c-moll, G. 519
Pernai įvairių žanrų koncertais praūžė kompozitoriaus Teisučio Makačino 80-mečio jubiliejus. Kompozitorius žinomas ne tik savo ilgaamžėmis estradinėmis dainomis, bet ir nuolat skambančia akademine kūryba. T. Makačino kūrybos kraitį sudaro kameriniai, simfoniniai, vokaliniai, choriniai, vargoniniai kūriniai, muzika teatro spektakliams. Ilgametis bendradarbiavimas autorių sieja su Lietuvos kameriniu orkestru. Jo siuita „Trys šokiai“ (1961), skirta šiam orkestrui, jau atlikta daugiau nei 400 kartų visoje Europoje; „Sinfonia giocosa“ (1990) pelnė orkestro prizą. Kompozitorius yra ir keleto instrumentinių koncertų autorius – sukūrė pirmąjį Lietuvoje Koncertą fagotui ir dvigubam simfoniniam orkestrui (premjera 2010), Koncertą trimitui ir kameriniam orkestrui, koncertų klarnetui, akordeonui ir kt. Greta opuso styginiams, šiame koncerte skambės atgaivintas Koncertas trimitui ir kameriniam orkestrui, solo gros vienas ryškiausių ir aktyviausiai koncertuojančių trimitininkų Laurynas Lapė. Atlikėjas yra LMTA ir Malmės muzikos akademijos (Švedija) absolventas, Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro bei įvairių ansamblių dalyvis, grojantis džiazo ir šiuolaikinės muzikos festivaliuose. Greta T. Makačino koncerto trimitininkas atliks ir Giuseppe Torelli opusą. Šis italų baroko genijus garsėjo ne tik kaip smuikininkas ir kompozitorius, bet ir kaip vienas koncerto žanro pradininkų, ypač produktyviai kūręs trimitui.
Baroko bei šiuolaikinės muzikos darną atspindės ir Lietuvos kamerinio orkestro atliekami kūriniai styginiams. Programą diriguoja aktyviai su LKO bendradarbiaujantis Robertas Šervenikas. Jo repertuaras nuolat balansuoja tarp operos, baleto ir simfoninės muzikos, ypatingą vietą jame užima šiuolaikiniai kūriniai. Tarp naujausių žinių apie maestro R. Šerveniką, pasiekusių mus iš Miuncheno, – ypatingą sėkmę liudijantys atsiliepimai apie Bavarijos valstybiniame operos teatre maestro diriguotą žymaus JAV choreografo Johno Neumeierio pastatytą baletą „Spragtukas“.
Bilietai – 10, 15, 20 Eur
 
Balandžio 7 d., sekmadienį, 16 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje
Kamerinės muzikos koncertas „J. S. Bacho muzikos visata IV“
Ansamblis MUSICA HUMANA
Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras DAGILĖLIS
(meno vadovas Remigijus Adomaitis)
Solistai:
IEVA KUPREVIČIŪTĖ (fleita)
ROBERTAS BEINARIS (obojus)
GYTIS STEPONAVIČIUS (diskantas)
VILIUS ZELBA (altas)
Dirigentai: ALGIRDAS VIZGIRDA ir REMIGIJUS ADOMAITIS
Programoje – Johann Sebastian Bach, Carl Philipp Emanuel Bach
Tai ketvirtas ciklo „J. S. Bacho muzikos visata“ koncertas. Ansamblis „Musica humana“ tęsia savo muzikinę kelionę su J. S. Bacho ir jo sūnaus Carlo Philippo Emanuelio Bacho muzika.
J. S. Bachas buvo vedęs du kartus ir susilaukė 20 vaikų, daug jų mirė kūdikystėje. Keturi Bacho sūnūs pasekė tėvo pėdomis ir tapo kompozitoriais. Vienas jų, C. Ph. E. Bachas, buvo vienas autoritetingiausių savo kartos muzikų. Jis tarnavo klavesinistu Potsdame pas Prūsijos karalių Frydrichą Didįjį, vėliau tapo Hamburgo miesto muzikos direktoriumi, o jo kūryba tuo metu buvo vertinama labiau nei tėvo (kaip žinome, Johanno Sebastiano muzika atgimė tik XIX a. viduryje). C. Ph. E. Bachas sukūrė oratorijų, simfonijų, koncertų, jo savitas jausmingas muzikos stilius darė įtaką J. Haydnui, W. A. Mozartui ir L. van Beethovenui.
Bilietai – 7, 10 Eur
 
KONCERTAI  KITUOSE  MIESTUOSE
 
Kovo 23 d., šeštadienį, 17 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje
Orkestro muzikos koncertas „Rimties valanda“
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Solistės: MARI SAMUELSEN (smuikas), DOVILĖ KAZONAITĖ (sopranas)
KAUNO VALSTYBINIS CHORAS (meno vadovas ir dirigentas Petras Bingelis)
Dirigentas MODESTAS PITRĖNAS
Programa: LUDWIG VAN BEETHOVEN – Koncertas smuikui ir orkestrui D-dur, op. 61; LAURYNAS VAKARIS LOPAS – „Stacijos“; FRANCIS POULENC – „Stabat mater“ sopranui, chorui ir orkestrui, FP 148
Šio simfoninės muzikos koncerto programos ašis – susikaupimo ir rimties tema, kuri neretai kompozitoriams yra ir įkvėpimo šaltinis, ir nusiraminimo garsų mene ieškojimas. Prancūzų kompozitorius Francisas Poulencas, „Šešeto“ kompozitorių kūrybinės grupuotės narys, kūrė įvairiausių žanrų muziką: nuo monooperos, baleto muzikos iki vokalinės miniatiūros, o suvokdamas meną kaip pramogą, nevengė burleskos, grotesko, pastišo, subtilaus humoro, net švelnios pašaipos nuotaikų. Tačiau apie 1935 m. kompozitoriaus kūryboje įvyko permainų, jis labiau atsidėjo bažnytinei muzikai ir romanso žanrui, o 1950-aisiais parašė „Stabat mater“ kaip atsaką į savo bičiulio dailininko Christiano Bérard’o netektį.
Muzikinių apmąstymų kupina ir simfoninė lietuvių kompozitoriaus Lauryno Vakario Lopo kompozicija „Stacijos“, kurioje nuolatos girdėti keturių garsų motyvas, keliantis asociacijų su BACH tema. Koncerte skambės nauja simfoninio opuso versija, įtraukianti ir solistę (Dovilė Kazonaitė) bei chorą (Kauno valstybinis choras).
Greta šių kompozicijų – bene kiekvieno smuikininko repertuare etapine tapusi Ludwigo van Beethoveno partitūra. Tai jo Koncertas smuikui ir orkestrui D-dur. Su maestro Modesto Pitrėno diriguojamu orkestru šįvakar solo griežia norvegų smuikininkė Mari Samuelsen, savo pasirodymuose nevengianti ir populiarios muzikos. Jos 2017-ųjų kompaktinė plokštelė „Nordic Noir“ žaibiškai pakilo į norvegų popmuzikos singlų antrąją vietą. Smuikininkė griežia įspūdinguoju „Edinburgo hercogu“ – taip vadinamas Stradivari 1724 m. sumeistrautas smuikas.
 
Kovo 26 d., antradienį, 14 val. Alytaus r. meno ir sporto mokykloje Dauguose
Koncertas visai šeimai „Metų laikai“
ČIURLIONIO KVARTETAS
Programoje dalyvauja Alytaus r. meno ir sporto mokyklos Dauguose dailės skyriaus moksleiviai ir mokytoja dailininkė Ingrida Vaitkienė.
Koncertą veda SIMONA ZAJANČAUSKAITĖ
Programoje – Joseph Haydn, Edvard Grieg, Béla Bartók, Wolfgang Amadeus Mozart, Aleksandr Glazunov, Antonio Vivaldi, Piotr Čaikovskij, Maurice Ravel, Antonín Dvořák
Tai edukacinis koncertas įvairaus amžiaus klausytojams. Čiurlionio kvarteto nariai pažers nemažai paslapčių apie styginius instrumentus, grojimo jais būdus, įdomiai ir išradingai supažindins su muzikos išraiškos priemonėmis (juk neprošal sužinoti, kas yra melodija, ritmas, metras, tempas, dinamika, tembras, dermė, harmonija?), taip pat išaiškins, kas tas styginių kvartetas.
Meno kūriniai, skirti visiems metų laikams, – pavasariui, vasarai, rudeniui ir žiemai, – buvo kuriami visomis epochomis. Metų laikų pasikeitimus norėjo įamžinti rašytojai, dailininkai ir, aišku, kompozitoriai: jų kūrinių fragmentus girdėsime šiame koncerte.
Projektą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
 
Kovo 27 d., trečiadienį, 15 val. Vilkaviškio muzikos mokyklos (II korpuso) Choreografijos salėje (Nepriklausomybės g. 56)
Edukacinė programa „Pašokime su klasikine muzika“ iš ciklo „Muzikos enciklopedija gyvai“
ČIURLIONIO KVARTETAS
Solistė DOVILĖ KAZONAITĖ (sopranas)
Programoje – Joseph Haydn, Franz Schubert, George Bizet, Piotr Čaikovskij, Giacomo Puccini, Charles Gounod, Léo Delibes, Zygmunt Noskowski
Projektą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
 
Kovo 30 d., šeštadienį, 17 val. Gelgaudiškio dvare
Kamerinės muzikos koncertas
ČIURLIONIO KVARTETAS
Programa „Šokiai“: Wolfgang Amadeus Mozart, Luigi Boccherini, Ludwig van Beethoven, Franz Schubert, Zita Bružaitė, Algirdas Klova ir kt.
 
Kovo 31 d., sekmadienį, 15 val. Trakų pilies Didžiojoje menėje
„Prancūzų muzikos šedevrai“
Iš ciklo „Muzika Trakų pilyje“
Duetas H2F: AISTĖ BALIUNYTĖ (arfa), VYTENIS GURSTIS (fleita)
Programa: MARIN MARAIS – Variacijos ispanų liaudies melodijomis „La Folia“ tema; PHILIPPE GAUBERT – „Fantazija“; BERNARD ANDRÈS – „Narthex“; JULES MOUQUET – „Pano fleita“, op. 15; MAURICE RAVEL – „Pjesė habaneros forma“; CLAUDE DEBUSSY – Preliudas „Fauno popietė“, L. 86; FRANÇOIS BORNE – Fantazija G. Bizet „Karmen“ temomis
Arfos ir fleitos duetas – tai itin retai koncertų salėse girdimos sudėties kamerinis ansamblis. Lietuvoje tokį duetą yra subūrę arfininkė Aistė Baliunytė ir fleitininkas Vytenis Gurstis. A. Baliunytė groja Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestre, magistro studijas baigė Nacionalinėje Paryžiaus konservatorijoje, o V. Gurstis šiuo metu yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos doktorantas, studijas taip pat baigęs Didžiojoje Britanijoje ir Vokietijoje. Pasivadinę duetu „H2F“ (Harp2Flute) atlikėjai savo pasirodymuose klausytojams pristato įvairiapusę programą nuo baroko iki šiuolaikinės muzikos. Nemažai kūrinių originaliai būna parašyti ne šiam duetui, tad neretai patys atlikėjai imasi iniciatyvos parengti aranžuotes. Šią popietę Trakų pilies menėje skamba prancūzų muzikos lobynas nuo nuotaikingų M. Marais variacijų ispanų liaudies tema ar arfininkės A. Baliunytės specialiai šiai sudėčiai aranžuotos Ph. Gaubert’o Fantazijos iki impresionistinių sąskambių kupinos C. Debussy „Fauno popietės“ ar kompozitoriaus-arfininko B. Andrèso opuso „Narthex“, kuriame autorius pritaiko galybę nestandartinių abiejų instrumentų atlikimo technikų.
Bilietai – 8, 10 Eur
 
Balandžio 1 d., pirmadienį, 11 val. Prienų rajono Jiezno gimnazijoje
Koncertas visai šeimai „Metų laikai“
ČIURLIONIO KVARTETAS
Koncertą veda SIMONA ZAJANČAUSKAITĖ
Programoje – Joseph Haydn, Edvard Grieg, Béla Bartók, Wolfgang Amadeus Mozart, Aleksandr Glazunov, Antonio Vivaldi, Piotr Čaikovskij, Maurice Ravel, Antonín Dvořák
Tai edukacinis koncertas įvairaus amžiaus klausytojams. Čiurlionio kvarteto nariai pažers nemažai paslapčių apie styginius instrumentus, grojimo jais būdus, įdomiai ir išradingai supažindins su muzikos išraiškos priemonėmis (juk neprošal sužinoti, kas yra melodija, ritmas, metras, tempas, dinamika, tembras, dermė, harmonija?), taip pat išaiškins, kas tas styginių kvartetas.
Meno kūriniai, skirti visiems metų laikams, – pavasariui, vasarai, rudeniui ir žiemai, – buvo kuriami visomis epochomis. Metų laikų pasikeitimus norėjo įamžinti rašytojai, dailininkai ir, aišku, kompozitoriai: jų kūrinių fragmentus girdėsime šiame koncerte.
Projektą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
 
Balandžio 2 d., antradienį, 11 val. Šalčininkų kultūros centre
Balandžio 4 d., ketvirtadienį, 11.30 val. Rumšiškių kultūros centre
Edukacinė programa „Metų laikai“ iš ciklo „Muzikos enciklopedija gyvai“
ČIURLIONIO KVARTETAS
Koncertą veda SIMONA ZAJANČAUSKAITĖ
Programoje – Joseph Haydn, Edvard Grieg, Béla Bartók, Wolfgang Amadeus Mozart, Aleksandr Glazunov, Antonio Vivaldi, Piotr Čaikovskij, Maurice Ravel, Antonín Dvořák
Tai edukacinis koncertas įvairaus amžiaus klausytojams. Čiurlionio kvarteto nariai pažers nemažai paslapčių apie styginius instrumentus, grojimo jais būdus, įdomiai ir išradingai supažindins su muzikos išraiškos priemonėmis (juk neprošal sužinoti, kas yra melodija, ritmas, metras, tempas, dinamika, tembras, dermė, harmonija?), taip pat išaiškins, kas tas styginių kvartetas.
Meno kūriniai, skirti visiems metų laikams, – pavasariui, vasarai, rudeniui ir žiemai, – buvo kuriami visomis epochomis. Metų laikų pasikeitimus norėjo įamžinti rašytojai, dailininkai ir, aišku, kompozitoriai: jų kūrinių fragmentus girdėsime šiame koncerte.
Bilietai – 2 Eur
Projektą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
 
Balandžio 3 d., trečiadienį, 18 val. Širvintų r. savivaldybės Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje
Koncertas, skirtas Igno Šeiniaus gimimo 130-osioms metinėms
VALSTYBINIS VILNIAUS KVARTETAS
Programoje – Juozas Pakalnis, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Joseph Haydn, Wolfgang Amadeus Mozart, Antonín Dvóřak
 
Balandžio 7 d., sekmadienį, 15 val. Trakų pilies Didžiojoje menėje
Sidabro balsai
Iš ciklo „Muzika Trakų pilyje“
GUNTA GELGOTĖ (sopranas)
FLEITŲ KVARTETAS: LINA BAUBLYTĖ, ALBERT STUPAK, GIEDRIUS GELGOTAS, FAUSTA DRŪLYTĖ
Programa:
WOLFGANG AMADEUS MOZART – Andante F-dur, KV 616
JOHANN SEBASTIAN BACH – Soprano arija „Esurientes implevit bonis“ iš „Magnificat“ D-dur, BWV 243
JONAS TAMULIONIS – „Jūra“ keturioms fleitoms
MĀRTIŅŠ VIĻUMS – „Gaismojumi“ fleitai ir sopranui
EDVARD ELGAR – „Salut d’Amour“, op. 12
JOHANN SEBASTIAN BACH – Soprano arija „Aus Liebe“ iš „Pasijos pagal Matą“, BWV 244
EGLĖ SAUSANAVIČIŪTĖ – „Ritualas“ balsui ir fleitų ansambliui
GEDIMINAS GELGOTAS – „To the skies“ sopranui ir fleitų kvartetui
MARC BERTHOMIEUX – Siuita „Katės“
LUCIANO BERIO – Senovinė prancūzų liaudies daina iš ciklo „Liaudies dainos“
Šią popietę renesansinėje Trakų pilies menėje koncertuoja sidabrinio balso dainininkė Gunta Gelgotė ir lietuvių menininkai – sidabrinių fleitų kvartetas. Atlikėjai pristato itin retai skambančią programą, kurioje – originali muzika fleitų kvartetui, pasaulio ir lietuvių kompozitorių kūriniai fleitoms ir sopranui. Klausytojų laukia ir premjera Trakų pilyje. Pirmą kartą skambės Vilniuje gyvenančio latvių kompozitoriaus Mārtiņo Viļumo kompozicija „Gaismojumi“ fleitai ir sopranui, kurią autorius apibūdina kaip šviesos ir garso žaismą brėkštančioj aušroj.
Latvių kilmės koloratūrinio soprano savininkė G. Gelgotė dainavimo studijas baigė Latvijos ir Lietuvos muzikos akademijose, nuo 2009 m. yra Latvijos nacionalinės operos solistė, nuo 2012 m. – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė, taip pat dalyvavo Vilniaus miesto operos spektakliuose. Greta intensyvios operinės veiklos dainininkė yra aktyvi šiuolaikinės muzikos atlikėja, bendradarbiauja su vargonininkais Baliu Vaitkumi, Vidu Pinkevičiumi, pianiste Indre Baikštyte, koncertavo su Latvijos nacionaliniu, Kauno miesto, Šlėzvigo-Holšteino festivalio simfoniniais, Lietuvos kameriniu orkestrais, „Sinfonietta Riga“, „Kremerata Baltica“ ir kt. Dainininkė yra nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatė, 2009 m. apdovanota Latvijos Didžiuoju prizu už metų debiutą.
Lietuvos fleitų kvartete groja atlikėjai, kurių dalis kartu muzikuoja dar nuo M. K. Čiurlionio menų mokyklos laikų. Lina Baublytė, Albertas Stupakas ir Giedrius Gelgotas nuo 1990 m. grojo mokyklos fleitų trio. Prie jų 1996 m. prisijungė studijas LMTA pradėjusi Fausta Drūlytė. Ansamblio nariai yra tarptautinių ir šalies konkursų laureatai, groja Lietuvos orkestruose. Tarptautinį pripažinimą fleitų kvartetas pelnė 1999 m., kai Tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse Illzache, Prancūzijoje, laimėjo trečią vietą, prizą už geriausią šiuolaikinio kūrinio interpretaciją ir specialųjį prizą. Kvartetas parengė ir atliko programas festivaliuose „Gaida“, „Art genda“, „Musica ficta“, „Atžalynas“, „Muzikų paradas“, „Kuršių nerija“, „Forte Riga“, „FIMU 2002“. Greta koncertų įvairiose Lietuvos vietovėse, ansamblis koncertavo Prancūzijoje, Italijoje, Šveicarijoje. Pagrindinę ansamblio repertuaro dalį sudaro originalūs kūriniai nuo klasikos iki šiuolaikinės muzikos, parašyti fleitų kvartetui. Kolektyvo įrašai dažnai skamba per Lietuvos radijo programas.
Bilietai – 8, 10 Eur
 
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija VingrienėReklama