NAUJIENOS

Ėjimas savanorystės keliu

Kategorija:

 

Nors vasara jau įpusėjo, bet mintimis vis sugrįžtu ir sugrįžtu į praėjusius mokslo metus, kai su savanorystę skatinančiu programa „Tu ir aš – kartu mes galia“ keliavome po Šiaulių, Telšių, Tauragės ir Klaipėdos apskrities mokyklas, aiškindamiesi, ką savanorystė suteikia visuomenei, aplinkai ir pagaliau pačiam savanoriaujančiam žmogui.

Gegužės mėnesį per baigiamąsias konferencijas atsisveikinome su Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos lėšomis finansuojamo projekto TAPK (Neformalaus švietimo rėmimo sistemos sukūrimas savivaldybėse) programos „Tu ir aš – kartu mes galia“ dalyviais, bet ne su savanoryste. Kiekvienoje programoje dalyvavusioje nuveikta nemažai gražių darbų, sustiprėjo savanoriškos veiklos tradicijos.

Galbūt simboliška, kad programos baigiamoji konferencija Klaipėdos apskrityje vyko paskutinę programos vykdymo dieną – gegužės 31-ąją. Nuoširdžiai dėkoju LCC tarptautiniam universitetui, suteikusiam baigiamajai konferencijai sporto salę, nes daugiau kaip 700 Klaipėdos apskrities programos dalyvių reikėjo ir didelės erdvės.   Džiaugėmės, kad įsisukęs egzaminų ratas daugeliui programos dalyvių nesutrukdė atvykti į baigiamąją konferenciją ir pabūti kartu.

Tad į programos „Tu ir aš – kartu mes galia“ Klaipėdos apskrityje baigiamąją konferenciją atvyko programos dalyviai iš Šilutės rajono (Šilutės pirmoji, Žemaičių Naumiesčio gimnazijų, Kintų vidurinės ir Rusnės pagrindinės mokyklų), Kretingos rajono (Pranciškonų gimnazijos, Kretingos Simono Daukanto pagrindinės mokyklos, Kartenos vidurinės ir Baublių pagrindinės mokyklų), Skuodo rajono (Bartuvos vidurinės ir Lenkimų Simono Daukanto pagrindinės mokyklų), Klaipėdos rajono (Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos, Agluonėnų s ir Kartenos pagrindinių mokyklų), Klaipėdos miesto (Klaipėdos „Varpo“, Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijų, Klaipėdos „Santarvės“ ir „Versmės“ pagrindinių mokyklų), Nidos vidurinės mokyklos. Nuoširdžiai dėkojame visiems programos dalyviams ir programai talkinusiems pedagogams Jolitai Švagždienei, Daivai Jakienei, Nijolei Titienei, Daivai Lengvinienei, Sigitai Žilinskienei, Zinai Buivydienei, Olesiai Lukaševičienei, Rasai Mašūrinienei, Vilmai Mažeikienei, Loretai Kaltauskienei, Kristinai Klenauskienei, Aušrai Motiejauskaitei, Vidai  Garjonienei, Vijai Zujaitei-Srėbalienei, Vidai Tamošauskienei, Julijai Mačiukienei, Renatai Januševskienei, Stasei Mikšienei, Žydronei Žukauskaitei ir kitiems pedagogams, prisidėjusiems stiprinant savanoriškos veiklos tradicijas Klaipėdos apskrityje.

Klaipėdos apskrities programos dalyviams teko labai atsakinga misija – jiems atiteko lemiamas balsas, renkant geriausius savanorystei skirtus plakatus. Tad susirinkę į konferenciją pirmiausia apžiūrėjo plakatų parodą ir atidavė savo balsus, tuo  keturiems programos dalyviams suteikdami kelialapius į Briuselį. Savo balsą tarė ir kelionę dovanojančio Europos Parlamento nario Leonido Donskio padėjėja Jurgita Choromanskytė. Buvo rinkta po vieną autorių iš kiekvienos apskrities. Taigi į rugsėjo mėnesį į Briuselį vyksta Agnė Butkutė iš Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos, Aurelija Zubrickaitė iš Plungės akademiko Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos, Justė Petravičiūtė iš Šilalės rajono Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos ir Rūta Ivanauskytė iš Radviliškio Vaižganto gimnazijos.

Smagia muzika konferenciją pradėjo Kretingos Simono Daukanto pagrindinės mokyklos kaimo kapela. Po to – keliolika minučių rimtų kalbų apie programą. Visus susirinkusiuosius pasveikino Klaipėdos miesto savivaldybės vicemeras Vytautas Čepas. Kartu su Klaipėdos miesto švietimo skyriaus atstove vicemeras už savanoriškos veiklos puoselėjimą Klaipėdos mieste padėkos raštus įteikė pedagogams Zinai Buivydienei, Olesiai Lukaševičienei, Rasai Mašūrinienei, Vilmai Mažeikienei. Labai gaila, kad kitų savivaldybių atstovai negalėjo sudalyvauti baigiamojoje konferencijoje ir paskatinti moksleivius žengti labai svarbiu savanorystės keliu.

Po vicemero Vytauto Čepo pasveikinimo, prasidėjo programos dalyvių ataskaitas. O jos turėjo būti išradingos. Nei tiesmukiško darbų išvardijimo, nei tribūnų. Apie savo veiklą reikėjo pasakoti daina, šokiu, smagiu žodžiu. Išradingumo niekam nepritrūko. O Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos sukurta daina drąsiai su Savanorystės himnu gali varžytis. Nuoširdžiai dėkojame kiekvienam programos dalyviui, pedagogams už šaunias veiklos ataskaitas. Ypač dėkingi esame Klaipėdos „Varpo“ gimnazijai, kurios liaudiškos muzikos ansamblis „Joginta“  dovanojo ne tik smagių melodijų, kurioms skambant visa salė įsiliejo į smagius palingavimus.

O kokia šventė be dovanų. Nuoširdžiai dėkojame Liberalų ir centro sąjungos skyriui, ypač jo vadovui Rimantui Taraškevičiui, Omnitel Klaipėdos filialui.

 

Genovaitė Paulikaitė

 


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama