NAUJIENOS

Eglė Kislovski: ar merginai draugauti su svaigalus vartojančiu vaikinu?

Kategorija:

Miestas:
Paauglė mergina rašo: „Turiu vaikiną, kuris mane labai traukia, su kuriuo draugauju jau metus laiko, tačiau jis savaitgaliais vartoja svaiginamąsias priemones ir sako man, kai ateis vasara, to nebedarys. Kaip ir ne daug kartų, bet vis tiek vartoja. Pati nenoriu trauktis į šį dalyką. Suprantu, kad tai nėra gerai, bet palikti jo negaliu, nes noriu jam padėti, jaučiu, kad mane laiko prisirišimas. Ką man daryti?" Įžvalgomis šiuo klausimu dalijasi Lietuvos sveikuolių sąjungos jaunimo stovyklos  „Laisvės kodas“   vadovė Eglė Kislovski.

Pirmiausia verta apsidairyti aplinkui, pastebėti, su kokiais žmonėmis gyvename: kurie alkoholį vartoja tik kartais, na, kartais negrįžta namo, na, kartais pauosto, bet paskiau viskas  „normaliai“. Moterys ir vyrai kenčia būdami tokiuose santykiuose, dažnai kyla konfliktai.
 
Mergina mano, kad noras padėti – labai geras merginos bruožas. Tačiau šiuo atveju padėti gali tik atsitraukimas. Mergina gali bandyti išlaikyti draugiškus santykius jų nenutraukdama, bet pasitraukdama į šoną. Tai reiškia, jam aiškiai pasakyti:  „Tu man labai patinki ir man esi svarbus, tačiau kada tu vartoji narkotikus, nesijaučiu su tavimi saugi ir manau, kad tai silpno žmogaus bruožas. Labai noriu tau padėti, kad galėtum viską nutraukti, tačiau mūsų draugystė dabar galės būti tik draugiška. Mes nebegalime būti pora, galime palaikyti draugišką santykį. Jei tau reikės mano pagalbos, aš tau padėsiu, bet tol, kol tu vartosi mes nebūsime kartu kaip pora.“  Ir atsitraukti. Palikti tolimesnius sprendimus priimti vaikinui. Jo sprendimas parodys, kiek ji jam svarbi, kiek jam svarbūs narkotikai.
 
Merginai šiuo atveju svarbu išlikti tvirtos pozicijos, nes ten gali būti visko ir grubaus elgesio, manipuliavimo žodžiais ir jos jausmais. Arba kaip tik ašarų, pažadų, atsiprašinėjimo. Reikia suprasti, kad tai tik žodžiai, bet ne veiksmai. Reikia laukti kol vaikinas imsis veiksmų ir įrodys savo rimtus ketinimus. Gali būti taip, kad pradžioje sakys “gerai, viskas, nevartoju”, bet tada kada jie nesimatys, darys tą patį, labai svarbu suprasti ar meluoja. Tai nėra paprasta, reikia laiko. 
Šiuo atveju atsitraukimas parodys ar jis ištesės pažadus ar ne. Merginai svarbu stebėti kaip viskas vyksta ir nepulti grįžti į šiuos santykius greitai.

Parengė
Sigita Kriaučiūnienė, www.sveikuoliai.lt

Nuotrauka – asm.pašnekovės archyvas
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Reklama