NAUJIENOS

Ech, tas moteriškas skubėjimas

Kategorija:

Mano bičiuliai Robis ir Dina įprato pusryčiams ir vakarienei gauti viščiukų nugarėlių. Tad į sausą maistą nė kreiva akimi nežiūrime, nekalbant jau apie košes. Virk neviręs. Bado akciją trunka iki tol, kol košė prarūgsta, o vakarienei vėl patiekiamos viščiukų nugarėles. Ir taip pasaka be galo. Ne sykį jiems aiškinau, kad kol nesuės košės, tol apie nugarėles tik pasvajoja, bet... Prarūgusios košės kapas arba musių nutupėtas maistas įveikia mano nusistatymą ir visas mano auklėjimas nueina ... mano augintiniams ant uodegos.

Tad jau kelinta diena mūsų namuose tęsiasi bado akcija ir užsispyrimas nepasiduoti. Ryte, kaip ir paprastai, Robis eina prie grandinės saugoti kiemo, o taksiukė Dina šmirinėja, tikrindama, gal kažkas bandė okupuoti kiemą. Pusryčiams patiektą košę, prie kurios nė vienas net neprisilietė, sudedu į šaldytuvą, sausą maistą supilu į maišiuko ir laukiame vakaro. Atrodo, košė, kaip košė. Išvirtos kelios viščiukų nugarėlės, kvietinės kruopos, avižiniai dribsniai...

Pirmą vakarą į verandą Robį vedžiau kiek vėliau nei įprasta. Iš elgesio supratau, kad abu tikisi nugarėlių. Ypač nenustygo taksiukė. Kaip įmanydama skubino Robį, kad šis greičiau eitų ir bergždiems pasidairymams neeikvotų laiko. Skubino, kaip mokėjo. Tai į snukį krimstelėjusi bando timptelti, tai į uodegą krimsteli. Verandoje abu sustojo priešais duris į virtuvę. Reikėjo matyti, koks nusivylimas pasirodė abiejų akyse. Dar kiek pastoviniavę priešais duris, kiekvienas į savo kampą atsigulė, taip ir nepalietę košęs. Ryte dubenėliai buvo taip pat nepaliesti. „Tik pagalvokite, žmonės tokią košę verda ir valgo, o judu ką čia sau leidžiate“, - auklėju. Kurį laiką abu klausosi. Maždaug tu, kalbėk, mes būsime geri ir paklausysime, o už tai tu mums patiek nugarėlių. Tačiau nenusileidžiu. Pradedame įprastus dienos darbus. Tik Dina nusprendžia pasilikti ir pamiegoti verandoje. Matyt, kad vakaras greičiau ateitų.

Vakare vedant Robį namo, Dina vėl negalėjo nustygti, vėl skubino Robį koketiškais krimstelėjimais. „Vakarienei – vėl košė. Kol nesuvalgysite, nugarėlių nebus“, - pareiškiu ir padedu du dubenėlius vakarykštės košės. Abu kurį laiką uostinėja savo dubenėlį. Robis net pabando lyžtelti, bet nusprendžia dar pabadauti. Juolab, kad Dina jau įsitaisė savo migyje.

Ryte košė buvo nepaliesta. Net nugarėlių gabaliukai neišžvejoti. „Nieko, bičiuliai, teks susitaikyti su situacija ir suėsti košę. Nė nesitikėkite, kad gausite nugarėlių, kol košęs nesuėsite“, - aiškinu. Abu kurį laiką žiūri, klausosi, bet prie košės taip ir neprisiartina. Tarsi sakydami, pati išsivirei, pati ir šveisk tą košę. Ką gi, vakarienė abiejų bičiulių laukia šaldytuve.... Košė.

 

Karolina Kaunaitė


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Idealistoj neniam maljuniĝas100 metų Pakaunėje

100 metų Pakaunėje

Pirmoji šiais metais Kauno rajone 100 metų jubiliejų švenčia Marijona Juočienė. Nuo gimimo Kauno rajone gyvenanti moteris jau daugiau kaip 60 metų dienas leidžia miškų apsuptame Garanciškės kaime, Garliavos...

Reklama