NAUJIENOS

Dovydas Kaminskas: Tauragės ateitis – žalioji ekonomika, turizmas ir galimybės patraukliam gyvenimui bei investavimui

Kategorija:

Miestas:
Apie Tauragės rajono turizmo galimybes ir pasikeitusį „Santakos“ muziejų,  elektroautobusus ir žaliąją ekonomiką mintimis dalijasi Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas.

 Tauragė – viena pirmųjų Lietuvoje ėmė siekti žaliojo miesto statuso

Tauragė sėkmingai siekia užsibrėžto tikslo – tapti žaliausiu Lietuvos miestu. Rajone  įrengtas vienas didžiausių šalyje vėjo jėgainių parkas, Balskų užtvankoje – antra pagal dydį hidroelektrinė šalyje, veikia dumblo perdirbimo įrenginiai, o ant viešųjų įstaigų stogų įrengtos saulės jėgainės. Šiuo metu jos įrengtos ant septynių viešųjų ir biudžetinių įstaigų stogų.
„Vieni pirmųjų Lietuvoje įsigijome ir elektrinį autobusą. Dar dviejų laukiame jau šį pavasarį. Taip pat gavome papildomą finansavimą dar dviem elektrobusams. Taigi kitais metais Tauragės rajone važinės penki elektriniai autobusai, – pokyčiais transporte pasidžiaugia rajono meras Dovydas Kaminskas. – Tauragėje jau turime septynias viešai prieinamas elektromobilių įkrovimo stoteles. Iš jų dvi greito ir penkios vidutinio įkrovimo.“

Pastarųjų metų projektai

Kaip pažymi rajono meras, Tauragė išsiskiria ir yra matoma dėl savo įdomių, naudingų ir labai svarbių projektų gausos. Nemažai investuojama į infrastruktūros ir laisvalaikio traukos objektus, švietimo ir ugdymo skatinimo programas, jaunimo ir šeimų užimtumą.
2019 pabaigoje Tauragės savivaldybėje sėkmingai užbaigtas vienas svarbiausių darbų – 1 mln. eurų vertės gatvės apšvietimo atnaujinimo projektas. „Visame Tauragės rajone per keturis mėnesius pakeitėme daugiau kaip 3,5 tūkst. gatvės šviestuvų. Įdiegti nauji išmanūs LED gatvės šviestuvai. Palyginti su iki tol naudotais šviestuvais, elektros energijos sunaudoja du kartus mažiau. Tikimės, kad dėl to Tauragės savivaldybės sąskaitos už gatvės apšvietimui skirtą energiją per metus sumažės apie 100 tūkst. eurų. Geriau apšviestos Tauragės gatvės nuo šiol yra patogesnės ir saugesnės, miestas taip pat gali taupyti elektros energiją ir taip prisidėti prie svarbaus taršos mažinimo“, – mintimis dalijasi rajono meras.

Tauragės miesto pasididžiavimo ir nauju turizmo traukos objektu tapo atnaujintas Tauragės muziejus „Santaka“. Tauragės pilyje įsikūrusiose moderniose erdvėse lankytojų laukia istorijos, etnografijos, gamtos ekspozicijos. Nuobodžiauti neleidžia naujausios technologijos. Muziejus tampa vienu moderniausių muziejų vakarų Lietuvoje.
„Jau užbaiginėjame ir pavasarį duris atvers Tauragės baseinas. Jame bus įrengti du 25 m ilgio plaukimo takeliai, nusileidimo kalnelis, čiuožykla, pramogų zona, sūkurinė vonia ir vaikų baseinas“, – nauju laisvalaikiui ir sveikatinimui svarbiu objektu pasidžiaugia Dovydas Kaminskas. 

Projekto Tauragė+ svarba

Tauragės regione įgyvendinamo projekto Tauragė+ tikslas – skatinti savivaldybes bendradarbiauti, identifikuoti bendras problemas ir parengti bendrą strategiją joms spręsti. „Regionas turi nurodyti, su kokiomis bendromis problemomis susiduria, kaip jas spręs ir kokia pagalba jiems yra reikalinga. Tam, kad regionas būtų pajėgus spręsti problemas, žadama finansinė pagalba, kurios suma priklausys nuo regiono poreikių, – projektą pristato rajono meras ir Tauragės regiono plėtros tarybos pirmininko pavaduotojas Dovydas Kaminskas. – Tais atvejais, kai reikia konkuruoti Lietuvos ar net viso pasaulio mastu, mes, kaip atskira savivaldybė, esame per maža. Tačiau sujungus bendras jėgas su kitomis, tampame didesni ir bendriems tikslams galime skirti daugiau resursų. Tikimės, kad projektas turės įtakos gerinant miesto infrastruktūrą, didinant regiono patrauklumą gyventojams ir ypač užsienio investuotojams, taip sukuriant naujų geriau apmokamų darbo vietų.“

Laukia nauji darbai

Meras pažymi, kad šiais metais laukia įtempti darbai. Pradedamas projektuoti Tauragės sporto ir kultūros arena, kuri iš kitų Lietuvos arenų išsiskirs savo funkcionalumu ir pritaikymu daugeliui sporto šakų ir kultūros renginiams organizuoti.
„Toliau aktyviai dirbsime su žaliąja energija. Per 2020 metus planuojame įrengti dar apie  10 fotovoltinių saulės elektrinių ant biudžetinių įstaigų pastatų stogų. Skaitmenizuosime autobusų stotelių informacines lentas, peržiūrėsime maršrutus ir padidinsime jų skaičių. Taip tikimės, kad gyventojams viešasis transportas taps patrauklesnis, juo bus naudojamasi dažniau ir taip prisidėsime prie darnaus judumo įgyvendinimo tikslų, – sumanymus vardija rajono meras. – Taip pat šiais metais pradėsime projektuoti ir tikimės, kad kitais metais įrengsime dar vieną pramogų traukos zoną – kino teatrą. Girdime gyventojų norus ir manome, kad ne tik Tauragės rajonas, tačiau ir viso regiono gyventojai nusipelnė galimybės žiūrėti naujausius filmus kokybiškoje aplinkoje. Tai tik dalis rajono savivaldybės darbų, o visi įgyvendinti, pradėti ir dar tik planuojami projektai Tauragės rajone skelbiami specialioje savivaldybės internetinėje svetainėje darbai.taurage.lt.“
 
Kasparas Bertašius
 
Straipsnis paskelbtas „Savivaldybių žinios“, 2020 Nr. 3
 

Braškinis pyragas – tortas

Šviežių bulvių plokštainis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama