NAUJIENOS

Darbiečiai siūlo atsisakyti privalomo visų naminių gyvūnų ženklinimo

Kategorija:

Ketvirtadienį, sausio 14 d., Darbo partijos frakcijos seniūnas Kęstutis Daukšys užregistravo „Gyvūnų gerovės ir apsaugos“ įstatymo pakeitimo projektą. Jame numatoma, kad mikroschemomis turės būti paženklinti tik iš Lietuvos teritorijos išvežami ir į ją įvežami šunys, katės ir šeškai bei pavojingomis laikomos šunų veislės. Šie augintiniai taip pat privalo būti registruojami Gyvūnų augintinių registre.
Pataisoje numatoma, kad mikroschemomis kates, šunis ir šeškus privalo ženklinti ir veisėjai. Jų augintiniai taip pat privalo būti registruojami Gyvūnų augintinių registre.
Visi kiti gyvūnų augintojai ženklinti kates, šunis ir šeškus galės savo nuožiūra.
„Absurdiška liepti mikroschemomis sužymėti visus augintinius. Visų pirma – tai brangu, o aiškios kainodaros nėra. Tam, kad gyvūnų augintojai netaptų pasipelnymo šaltiniu, reikia nustatyti aiškius šios paslaugos įkainius. Atokesniuose Lietuvos regionuose žmonės neretai laiko daugiau nei vieną gyvūną, mat vieni auginami namų saugojimui, kiti pelių gaudymui. Tad norint sužymėti visus augintinius gali tekti smarkiai patuštinti kišenę“, - sako Darbo partijos frakcijos seniūnas Kęstutis Daukšys.
Pasak politiko, prie išlaidų prisideda ne tik gyvūnų ženklinimas, tačiau ir kelionė iki artimiausios veterinarijos klinikos. Atokesnėse Lietuvos vietovėse sunku surasti tokį specialistą, tad žmonėms tektų vykti į artimiausią miestą ar miestelį ir taip patirti papildomų išlaidų.
K. Daukšys teigia, tam, kad beglobių gyvūnų skaičius nebeaugtų, bus pasiūlyta pataisa, kuri numatytų, kad Žemės ūkio ministerija turėtų paruošti gyvūnų kastracijos, sterilizacijos  ir ženklinimo programą. Joje būtų nustatyta tvarka, įkainiai ir lėšos.
 
DP inf.

19-a leciono (pamoka)

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Vaikų vasara muziejuje
Su Lietuvos vardu lūpose...

Su Lietuvos vardu lūpose...

Tiksi laikrodis, skaičiuodamas sekundes, dienas, mėnesius, metus, laiko dulkėmis užklodamas prisiminimus, džiaugsmus ir skausmus, juk laikas visagalis, bet ar visagalis jis, kai eidamas gatve sutinki Motiną, kurios širdyje laikas...

Reklama