NAUJIENOS

Būtina spręsti ir vieno žmogaus problemą


Miestas:
Lapkričio 13 dieną Seimo narės Virginijos Vingrienės surengtoje apskritojo stalo diskusijoje buvo nagrinėjamas klausimas, kaip buvusių tarnybinių urėdijų butų gyventojams būtų galima suteikti teisinę pirmenybę išsipirkti turtą, kai jis parduodamas valstybiniame aukcione. „Šiuose būstuose dažniausiai gyvena vyresnio amžiaus asmenys, anskčaiu dirbę urėdijoje ir išėję į užtarnautą poilsį, arba jam mirus likęs sutuoktinis. Nors, kaip buvo pabrėžta diskusijoje, didžioji šio būsto dalis yra gana prastos būklės, bet jį parduodant per Turto banką nėra garantijos, kad jį įsigys tas, kuris tame būste gyvena, nes pagal galiojančius įstatymus valstybės ir savivaldybės turtas gali būti parduodamas tik per viešąjį aukcioną. Iškyla reali grėmė, kad šie asmenys gali netekti vienintelio būsto ir jiems gali atsirasti nepakeliama socialinė ir psichologinė našta“, – pažymi Seimo narė Virginija Vingrienė.  
Vadovaudamasi šios diskusijos metų išsakytais pasiūlymais Seimo narė Virginija Vingrienė kartu su kolegomis Kęstučiu Mažeika, Laimute Matkevičiene ir Kęstučiu Bacvinka parengė Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo pakeitimą, kuriuo siekiama suteikti galimybes pirmumo teise įsigyti gyvenamąsias patalpas tų patalpų gyventojams, kurie jose gyvena 10 metų ir daugiau,  patalpų vertė neviršija 30 tūkst. eurų ir nuosavybės teise neturi kitų gyvenamųjų patalpų. Įstatymo pataisa siūlome tokį valstybės turtą parduoti jame gyvenantiems asmenims be konkurso, bet už ne mažesnę kainą nei vidutinė šio nekilnojamojo turto rinkos vertė.
Pataisos teikėjai siūlo vyriausybei ir jos įgaliotoms institucijoms iki 2018 m. birželio 30 dienos parengti šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus. Gruodžio 19 d. Seimas po pateikimo pataisai pritarė. Svarstymas numatytas Seimo pavasario sesijoje. Iki to laiko jį svarstys komitetai, kurių pagrindinis – Audito komitetas.
 „Jei Seimas įstatymo pataisą priims, bus palengvintas valstybės turto, kuris nereikalingas funkcijoms vykdyti pardavimas ir sprendžiamos socialinės ilgus metus tarnybinius butus anksčiau besinuomojusiųjų ir kito būsto neturinčiųjų problemos“, – teigia Seimo narė Virginija Vingrienė.

Genovaitė Paulikaitė
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Kaip mokėmės siuvinėti atviruką

2 pamokėlėReklama