NAUJIENOS
Kaip nuversti valdžią

Baigiamasis seminaras savanoriams

Kategorija:

Miestas:

 

2012 m. balandžio 24 d. Šiaulių „Juventos“ progimnazijoje vyko paskutinis, baigiamasis seminaras, skirtas respublikinio projekto „Tu ir aš – kartu mes galia“ savanoriams. Seminarą vedė psichologė Svetlana Radiul.

Seminaro tikslas – apibendrinti veiklą, aptarti projekto stipriąsias ir silpnąsias puses.

Mokiniai aptarė namų darbus, kuriuos buvo paskyrusi lektorė. Savanoriai turėjo parašyti rašinėlį apie svajones. Turėjo būti trys dalys: „Aš dabar“, „Aš po metų“, „Aš po 5 - 10 metų“. Vieniems mokiniams nebuvo sunku svajoti, išsikelti sau tikslus, kitiems sekėsi sunkiau. Lektorė kvietė ir drąsino mokinius minčių polėkiui, mokė planuoti savo gyvenimą, aptarė su mokiniais savivertės, pagarbos sau klausimus.

Psichologė su mokiniais aptarė „laiko“ sąvoką, kvietė vaikus gyvenimiškas situacijas vertinti per savo patirtį, negaišti laiko tam, kas nepatinka. Į problemas ji kvietė žiūrėti kaip į patirtį, kaip į naują galimybę keistis ir tobulėti (lektorė teigė, kad problemų nėra - tik gyvenimiškos situacijos). Žmogus turi pats ,,eiti“, ,,daryti“, ,,daryti išvadas“ ir keistis. S.Radiul sakė: „Šalia jūsų visada yra tėvai, kurie palaikys jus, mylės jus, jei net nesutiks su tuo, ką jūs darote“. Lektorė mokė vaikus nebijoti ir klausti tėvų patarimo (juk patarimas nieko nekainuoja).

„Juventos“ savanoriai aptarė projekto veiklą, džiaugėsi įdomiais seminarais (labai patiko žaidybiniai elementai), įgijo daugiau patirties savanoriškoje veikloje, patiko bendravimas su bendraamžiais seminarų metu. Mokiniai džiaugėsi supratę, kad veikla, kuri tau patinka, yra įdomi,  naudinga ne tik tau pačiam, bet ir kitam žmogui, gyvūnui, supančiai aplinkai.

Mokytoja Vilija Klimavičienė, vadovavusi grupelei savanorių,  visų juventiečių vardu padėkojo lektorei už įdomius seminarus, už nuoširdų bendravimą.

 

Tikybos mokytoja L.Skyrienė


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Reklama