NAUJIENOS

Asmenims su fizine (kompleksine) negalia, norintiems mokytis ar dirbti, bus teikiama asmeninio asistento paslauga

Kategorija:

Miestas:
Tauragės rajono savivaldybės administracija, įgyvendindama projektą „Tauragės rajono savivaldybės bendruomeniniai šeimos namai“, kartu su projekto partneriu - Tauragės socialinių paslaugų centru,  nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. pradeda teikti naują asmeninio asistento paslaugą.
Paslauga bus teikiama vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. lapkričio 23 d. įsakymu Nr. A1-657 patvirtintu „Asmeninio asistento paslaugų organizavimo ir teikimo tvarkos aprašu“.
 
Asmeninio asistento paslauga – namų ir viešojoje aplinkoje (palydint ir komunikuojant) individualiai asmeniui iki 4 valandų per parą septynias dienas per savaitę teikiama pagalba, padedanti įgalinti jo savarankiškumą ir užtikrinanti svarbiausias jo gyvybinės veiklos funkcijas (asmens higiena, mityba, judėjimas / mobilumas, socialiniai santykiai ir aplinka).
 
Asmeninis asistentas, atsižvelgdamas į asmens poreikius, sudaro Individualų asmeninio asistento paslaugų teikimo planą, pagal kurį gali:
suteikti asmeniui pagalbą namuose ir viešojoje aplinkoje, skatindamas jo savarankiškumą, būtiną kasdieniame gyvenime;
suteikti asmeniui individualią diskretišką pagalbą, susijusią su asmens higiena (padėti rengtis, maudytis, naudotis tualetu ir kt.);
lydėti asmenį į sveikatos priežiūros ar kitas valstybės ar savivaldybės institucijas, įstaigas, organizacijas, užimtumo įstaigas, darbą, laisvalaikio praleidimo vietą;
organizuoti asmens maitinimą (pamaitinimas, daiktų pakėlimas ir laikymas);
padėti užmegzti bei palaikyti socialinius santykius su aplinka.

 
Paslaugą gali gauti asmenys su fizine negalia, ne jaunesni nei 16 m. ir ne vyresni nei šiuo metu galiojantis pensinis amžius, kuriems nustatytas neįgalumo lygis arba darbingumo lygis dėl fizinės (judėjimo, regos, klausos, vidaus organų sutrikimai) ir (ar) kompleksinės negalios, kuri visiškai arba vidutiniškai apriboja jų veiklą, dalyvumą (orientuotis, judėti, dirbti bei savarankiškai tvarkyti asmeninį ir socialinį gyvenimą), ir kuriems reikalinga kitų asmenų pagalba.
Pirmenybė teikiama nurodytiems asmenims, kurie lanko švietimo įstaigą, dirba arba ieško darbo, nebegyvena stacionarios socialinės globos įstaigoje ir gaudami paslaugas bendruomenėje gyvena savarankiškai.
 
Paslaugos trukmė – paslauga paslaugos gavėjui teikiama iki 4 valandų per parą / 7 dienas per savaitę, atsižvelgiant į paslaugos gavėjo (jo šeimos, tėvų ar globėjų) poreikį.
Projekto trukmė 24 mėn.
Paslaugą teiks 2 asistentai.
 
Kviečiame Tauragės rajono savivaldybės neįgaliuosius (jų šeimos narius, tėvus ar globėjus) pasinaudoti šia nemokama paslauga.


Inesa Vaigauskienė
Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė
Tauragės rajono savivaldybės administracija
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama