NAUJIENOS

Artūras Visockas: Šiauliai – Saulės miestas, jos vardu vadiname gražiausias aikštes, statome jai paminklus ir kuriame legendas

Kategorija:

Miestas:
„Šiauliai – Saulės miestas. Mus išgarsino Saulės mūšis, jos vardu vadiname pačias gražiausias miesto aikštes, statome paminklus, kuriame ir skiriame jai savo legendas. Daugybė renginių, įmonių pavadinimų siejasi su saulės tema, žmonės kaip saulės – kuriantys, dirbantys, gyvenantys, tiek anksčiau, tiek ir dabar. Po visą miestą išsibarstę SAULĖS simboliai tapo neatskiriama mūsų miesto savastimi, kiekvieną svečią norime sušildyti ir saulės spinduliais, ir mūsų svetingumu, ir gražiais Saulės miesto akcentais, – miestą pristato Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. – Nepamirštama kelionė laiku per šokolado istoriją, dar neatrasti skoniai, ekologiškų desertų, duonos giros ir kitos degustacijos, „saldžios“ istorijos ir pasakojimai į Šiaulius vilioja viso pasaulio saldžių pojūčių mėgėjus.“

Savitų muziejų Saulės mieste net 22! O tai jau rimta paraiška siekti Lietuvos muziejų sostinės titulo.
Mero teigimu, retas Europos miestas gali pasigirti centre turintis ir ežerą, ir mišką. Šis gamtinis kompleksas jau tapo Šiaulių miesto „žaliąja“ vizitine kortele, miestiečių sveikatingumo, ramaus poilsio oaze. Nuo centrinės miesto aikštės iki ežero – vos kilometras kelio. Už ežero yra paplūdimys, Gamtininkų centras su joje auginamais žirgais, poniais, ten įsikūrusiu Katinų muziejumi.

Užlipus ant Žuvininkų piliakalnio atsiveria puiki miesto panorama, matyti Katedra, senasis vandentiekio bokštas, Savivaldybės pastato bokštelis, buvusio Ch. Frenkelio fabriko kaminai.

 Šiauliai – regiono traukos centras

Šiauliai nuo seno yra regiono centras, toks ir lieka. „Tame tikrai galima įžvelgti daugiau teigiamų dalykų. Mieste koncentruojasi pramonės, prekybos ir paslaugų verslo įmonės, švietimo ir mokslo institucijos. Tie patys centro traukos dėsniai galioja ir kultūrai bei renginiams. Regiono centre koncentruojasi  stipriausios sveikatos priežiūros įstaigos, efektyviausiai veikiantys viešųjų paslaugų (centralizuotos šilumos, vandens, viešojo transporto) teikėjai“, – miesto privalumais pasidžiaugia meras Artūras Visockas.

Meras pažymi, kad darbo vietos, kokybiškesnė gyvenamoji aplinka traukia nutolusių rajonų gyventojus, taip netiesiogiai sprendžiasi gyventojų skaičiaus problema. Šiauliai jau gali pasidžiaugti suvaldyta demografine situacija.
Mieste kuriama gyventojams svarbi infrastruktūra. 2019 metais mieste buvo vykdoma per šimtą  infrastruktūros projektų!  „Kai kurie – dar projektavimo stadijoje, o nemaža dalis jų jau baigiama, – sako meras. – Sudėjus visus savivaldybės vykdytus ir jau baigtus projektus, skaičiuojama, kad mieste pernai atlikta darbų beveik 25 mln. eurų! Kalbant apie miesto veidą keičiančius projektus verta paminėti, kad jau beveik visiškai atnaujinta miesto širdis – Prisikėlimo aikštė. Rekonstrukciją numatyta baigti šių metų balandžio mėnesį. Šio projekto vertė – 6,8 mln. eurų.“

Meras pasidžiaugia ir kitais darbais. Rekonstruota Prisikėlimo aikštė ir jos prieigos, skveras prieš Šiaulių miesto savivaldybę, jame dar įrengiama vaikų žaidimo aikštelė, pastatytas ekrano statinys. Dar bus įrengti mažosios architektūros objektai, susodinti želdinai, pabaigti apšvietimo ir vaizdo stebėjimo kamerų darbai, sumontuota fontano įranga. Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvaro senojoje dalyje rangovai praėjusių metų pabaigoje jau pradėjo senųjų dangų demontavimą, darbai pagreitį turėtų įgauti atšilus orams. Visų rangos darbų vertė – beveik 6 mln. eurų. Rekonstrukcija turėtų būti baigta 2022 metų vasarą. Tvarkomas centrinis parkas. Čia darbus planuojama baigti 2021 metų kovą. Parko sutvarkymas kainuos apie 2,3 mln. eurų.

2019 metais parengtas Aušros alėjos atnaujinimo darbo projektas, jau pradėti parengiamieji darbai. Rekonstrukcija turėtų būti atlikta iki šių metų pabaigos, jos vertė – 3 mln. eurų. Kaštonų alėjos atnaujinimo sutartis pasirašyta 2019 metais, darbai prasidėjo iš karto po Naujųjų. Remontas turi būti atliktas iki šių metų rugsėjo. Darbai kainuos 481 tūkst. eurų.

„Jei skaičiuoti visus mieste vykusius projektus, ne tik tuos, kuriuos vykdė savivaldybė, investicijos į Šiaulius pernai siekė net 50 mln. eurų! Antra tiek investuojamų lėšų sumą išaugino Šiaulių miesto savivaldybei pavaldžios bendrovės, kurios teikia viešąsias paslaugas. Šiauliuos atsirado naujų miesto autobusų, rekonstruoti šilumos tiekimo tinklai, tiesti nauji ir rekonstruoti seni nuotėkų ir vandentiekio vamzdynai, rekonstruoti paviršinių nuotekų tinklai, atnaujintos gatvių apšvietimo linijos, įrengti nauji gatvių LED šviestuvai, šviesoforai sankryžose“, – pasakoja meras.

 Žvilgsnis į 2020-uosius

„2019-ieji buvo iššūkių metai, tokie patys bus ir šie – 2020-ieji. Savivaldybė šiemet irgi vykdys apie 100 projektų, kurių vertė – apie 20 milijonų eurų. Kokybiškai suvaldyti tokias investicijas į miestą išties nelengva, kai tokie darbai įvyksta sklandžiai, apima tikrai geras jausmas“, – sako Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.  

Paskelbta "Savivaldybių žinios" 2020 Nr.2

Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė







Reklama