NAUJIENOS
Burbiškio dvare karaliauja istorinė mada

Aptarta Ukrainos sužeistų karių reabilitacijos programa Lietuvoje

Kategorija:

Miestas:
Spalio 7 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas susitiko su oficialaus vizito  į Lietuvą atvykusia Ukrainos Dniepropetrovsko srities delegacija, vadovaujama gubernatoriaus pavaduotojo Volodymyr Yurchenko. Susitikimo metu buvo aptartos Ukrainos vykdomos reformos  gynybos srityje, šalių karinis bendradarbiavimas bei tolesnė Ukrainos karių ir jų šeimos narių reabilitacijos programa Lietuvoje, pradėta vykdyti 2014 metais.
 
Krašto apsaugos viceministras patikino, kad Lietuva ir toliau padės reformuoti ir stiprinti Ukrainos kariuomenę bei rems  šalies siekį tapti visateise NATO ir Europos Sąjungos nare.
 
„Svarbu, kad Ukrainos pasirinktas reformų kelias būtų negrįžtamas, atneštų maksimalios naudos šalies piliečiams bei valstybei ir leistų užtikrinti Ukrainos nepriklausomybę ir tolesnį vystymąsi demokratijos keliu“, – susitikimo metu pabrėžė viceministras V. Umbrasas. 
 
Vėliau delegacija apsilankė Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Karių reabilitacijos centre Druskininkuose, susitiko su čia reabilitaciją atliekančiais sužeistas Ukrainos kariais. 
 
Nuo 2014 m. Lietuvoje gydymo ir reabilitacijos paslaugas  yra gavę jau daugiau nei 260 Ukrainos karių. Jie taip pat gydomi Vilniaus  Santariškių klinikose, Lazdynų ligoninėje, Palangos reabilitacijos centre bei Palangos ligoninėje. Kasmet  Krašto apsaugos ministerija Ukrainos karių reabilitacijos programai skiria iki 58 tūkst. eurų.
 
Nuo Rusijos karinės agresijos Ukrainoje 2014 m. pradžios Lietuva politiškai palaiko Ukrainą, remia ją visomis įmanomomis formomis, įskaitant ir karinę paramą.   Lietuva vienašališkai ir kartu su sąjungininkais teikia paramą Ukrainos vykdomoms reformoms karinio mokymo ir rengimo srityje, padeda taikyti vakarietiškus standartus Ukrainos kariuomenėje, siekiančioje didinti tarpusavio sąveiką su NATO šalių kariuomenėmis. Lietuvos kariuomenės instruktoriai padeda rengti ir stiprinti ukrainiečių kariuomenę dalyvaudami JAV vadovaujamoje Ukrainos karių mokymo programoje ir vykdydami Lietuvos karinę mokymo operaciją Ukrainoje. Taip pat, siekdama priartinti Ukrainos kariuomenę prie vakarietiškų standartų ir suteikti galimybę mokytis dirbti pagal NATO procedūras, Lietuva kartu su Lenkija ir Ukraina vysto bendrą karinį projektą – bendrą trišalę brigadą LITPOLUKRBRIG. Ukrainos kariai kviečiami mokytis Lietuvos karinio rengimo įstaigose, Lietuva finansuoja Ukrainos karininkų mokslus Baltijos gynybos koledže.

 
Lietuva taip pat yra paskyrusi atstovą į Strateginio lygio patarėjų darbo grupę Ukrainoje. NATO atstovybėje Kijeve dirba du Lietuvos karininkai, vienas jų pataria puskarininkių sistemos pertvarkos klausimais, kitas – profesinio karinio lavinimo klausimais.
 
Lietuvos gyventojai pritaria karinės paramos teikimui – praėjusių metų pabaigoje Krašto apsaugos ministerijos užsakymu atliktos visuomenės apklausos duomenimis, 64 proc. respondentų teigiamai vertina Lietuvos karinės paramos Ukrainai teikimą.
 
Nuotraukų aut. Giedrė Maksimovicz (KAM)
 
 Visuomenės informavimo skyrius
Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamentas

KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJA
 
 

20-a leciono (pamoka)

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Varškės spurgos – ,,ežiukai“

Kepenėlės su obuoliais ir paprika

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Vaikų vasara muziejuje
Reklama