NAUJIENOS

Aplinkosaugininkai ragina Seimo narius gardžiuotis saldainiais be palmių aliejaus

Kategorija:

Miestas:

Šiandien aplinkosauginis judėjimas „Be palmių aliejaus“ kreipėsi į Seimo Aplinkos apsaugos komitetą bei Seimo kanceliariją su raginimu atkreipti dėmesį į saldainių ir šokolado gaminių reprezentacinėms reikmėms viešąjį pirkimą.

„Be palmių aliejaus“ judėjimo iniciatorius Domantas Tracevičius  teigia, kad daugumos saldainių (ypač šokoladinių) sudėtyje yra palmių aliejaus.

Dėl vis didėjančio palmių aliejaus naudojimo iškertami atogrąžų miškai, naikinama vertinga augalija ir gyvūnija. Alyvpalmių plantacijos dengia jau daugiau nei 27 mln. ha žemės ploto, kuriuose kažkada buvo atogrąžų miškai. Tokia teritorija lygi Naujosios Zelandijos plotui.

Norint labiau praplėsti plantacijas, kertamos ne tik džiunglės, bet ir sausinami durpynai – dėl šios priežasties didėja šiltnamio dujų koncentracija ir kyla pavojingi gaisrai. Šiuo metu didelio masto gaisrai naikina Amazonės, Indonezijos atogrąžų miškus.

„Seimo kanceliariją raginame atsisakyti įsigyti maisto produktų, kurių sudėtyje yra neigiamą poveikį gamtai turinčių žaliavų. Įpareigokite konditerijos gaminių tiekėjus pasiūlyti produkciją, kurioje nebūtų netvaraus palmių aliejaus. Saldainiai bus saldūs ir  be palmių aliejaus”, - teigiama „Be palmių aliejaus“ laiške Seimui.

Saldainių pirkimui LR Seimo kanceliarija planuoja išleisti iki 180 tūkst. eurų su PVM. Pasiūlymų ar prašymų dalyvauti pirkimo konkurse priėmimas vyks iki spalio 1 d.

https://www.zenpr.lt/uploads/file/5d65078917d03.pdf

Domantas Tracevičius, Všį „Žiedinė ekonomika“ | „Be palmių aliejaus“


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Reklama