NAUJIENOS

Apie savanorių darbus pasakojo nuotraukos, filmai ir ... dainos

Kategorija:

Miestas:

 

Gegužės 21 dieną į „Saulės“ koncertų salę rinkosi Šiaulių apskrities Europos socialinio fondo ir Lietuvos  Respublikos lėšomis finansuojamo projekto TAPK (Neformalaus švietimo paslaugų rėmimo sistemos sukūrimas savivaldybėse) programos „Tu ir aš – kartu mes galia“ dalyviai.

Šioje apskrityje įtraukti į programą reikėjo ne mažiau 640 moksleivių. Dėkingi mokykloms ir moksleiviams – jų į mūsų programą susirinko beveik 800 ir daugiau kaip 700 baigė. Programoje dalyvavo šešios Rdviliškio rajono  mokyklos: Lizdeikos, Šeduvos ir Vaižganto gimnazijos, Alksniupių, Aukštelkų ir Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos. Programą pradėjo 167 mokiniai, baigė 129. Penkios Kelmės rajono 5 mokyklos: Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazija, „Kražantės“, Vaiguvos Vlado Šimkaus vidurinė, Kolainių ir Vidsodžio pagrindinės mokyklos. Programą pradėjo 101 mokinys, baigė 93. Septynios Šiaulių miesto  mokyklos: Lieporių ir „Romuvos“ gimnazijos, Gegužių, „Juventos“ ir Ragainės progimnazijos, „Santarvės“ vidurinė ir Dubijos pagrindinė mokykla. Programą pradėjo 335 mokiniai, baigė 316. Dvi Šiaulių rajono  mokyklos: Gruzdžių ir Meškuičių gimnazijos. Programą pradėjo 96 mokiniai, baigė 95. Trys Pakruojo rajono  mokyklos: Degesių, Pašvitinio ir Triškonių pagrindinės mokyklos. Programą pradėjo 60 mokinių, baigė 44. Dvi Akmenės rajono  mokyklos: Akmenės ir Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos. Programą pradėjo 72 mokiniai, baigė 63.

Kiekvienoje savivaldybėje savanoriška veikla vyko atsižvelgiant į vietos galimybes.  Programos dalyviai aktyviai prisidėjo organizuojant mokyklos gyvenimą, padėjo savo miesto, miestelio ar kaimo bendruomenei. Pakruojo rajono Pašvitinio pagrindinės mokyklos moksleiviai smagiai prisimena imbierinių namelių kepimą ir vienišų senelių lankymą, pagalbą miško gyvūnams, darbą bibliotekoje. Beje, bibliotekose savanoriavo beveik visos grupės. Kas knygas bibliotekininkėms padėjo surūšiuoti, kas joms suteikė antrą gyvenimą, kas vyresniems žmonėms padėjo s kompiuteriu susidraugauti ar mažiesiems lankytojams pasirinkti knygas.

Akmenės savanoriai labiau pasinėrė į socialinę sritį. Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos savanoriai vienišiems bendruomenės senjorams į namus neša šiltą maistą. „Kadangi mes juos lankome kas antrą dieną, yra žmonių, kurie sako, kad mūsų atnešamą sriubą prasiskiedžia ir užtenka jos porai dienų“, - realybę konstatuoja mokytoja Vanda Jasevičienė.

Nepamiršo socialinės srities ir Kelmės rajono programos dalyviai.

Radviliškiečiai rūpinosi tėvų meilės netekusiais vaikais.

Nors pavasarį mokyklose karščiausios dienos, Radviliškio, Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono mokyklos atsiliepė į Šv. Pranciškaus onkologijos centro prašymą ir surengė labdaringus renginius.

Radviliškyje labdaros koncertas šv. Pranciškaus onkologijos centrui paremti vyko simbolinę Saulės dieną.  Kartu su moksleiviais koncertavo ir kraštietis Vytautas Juozapaitis.

Šiaulių miesto ir rajono mokyklos surengė beveik mėnesį trukusią akciją, per kurią kiekviena mokykla platino vilties plytas, o gegužės 15-16 dienomis kiekvienoje programoje dalyvavusioje mokykloje vyko etikos pamokėlės, per kurias kalbėjo Šv.Pranciškaus onkologijos centro direktorė Aldona Kerpytė,  programėles atliko Lieporių, „Romuvos“ gimnazijų, „Juventos“ progimnazijos moksleiviai.

Beje, šiauliečių galimybės savanoriauti buvo didesnės. Dalis programos dalyvių jau savanoriauja sporte, kultūroje. Dauguma programoje dalyvavusių mokyklų susibičiuliavo su Šiaulių universiteto Botanikos sodu ir jos talkino tiek rengiant renginius, tiek sodinant medžius. Ką jau bekalbėti apie beglobius gyvūnus. Jiems padėti akcijos vyko visose mokyklose, o kai kuriose net kelis kartus. Buvo renkamas maistas, reikalingos priemonės ir nešamos į Šiaulių gyvūnų prieglaudą.

Baigiamojoje konferencijoje programos dalyviai sumaniai ir kūrybingai pasakojo apie nuveiktus darbus.

Be abejo, visų tų darbų būtume nepajėgę nudirbti, jei ne šaunūs pedagogai. Programos vykdytojai nuoširdžiai dėkojame dalyviams ir jų pedagogams:  Astijui Poškai, Rimai Varanauskienei, Nijolei Simaškienei, Linai Bajarauskaitei, Ritai Šimkevičienei, Inai Balinskienei, Vladui, Vaidžiuliui, Jūratei Maziliauskienei, Virgilijai Kybartienei, Jurgitai Mickevičienei, Vilmai Baškienei, Astai Pleikienei, Jurgitai Seselskienei, Daivai Vaičiulienei, Linai Šimkevičienei, Jūratei Ančerevičiūtei, Vilijai Klimavičienei, Laimutei Skyrienei, Rimantei Vargalienei, Žanai Tolstikovai, Olgai Ševčenko, Ramūnui Mikalauskui, Renatai Baltraitienei, Jolantai Rimienei, Nadeždai Bessarab, Irinai Jaroslavskajai, Pkasanai Legackajai,    Jelenai Gavrilovai, Elvyrai Ramoškienei, Elonai Jasinauskienei, Rositai Veikalienei, Lijanai Balnytei, Leonidai Skerstonienei, Vilmai Vaškienei, Sigitai Šlevienei, Žanai Savickienei, Vandai Jasevičienei.

Genovaitė Paulikaitė


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama