NAUJIENOS

Algirdas Meiženis: Šilalės rajonui yra reikalingas vienas pagrindinis traukos centras

Kategorija:

Miestas:
Apie Šilalės rajono piliakalnius, jų pritaikymą turizmui, nemokamą rajono gyventojų pavėžėjimą ir traukos centro kūrimą mintimis dalijasi Šilalės rajono meras Algirdas Meiženis.
 
 Rajonas patrauklus turizmui
 
Šilalės rajonas įsikūręs Žemaičių aukštumoje, jo teritorijoje aukščiausias Žemaitijoje Medvėgalio kalnas ir daugybė mažesnių kalvelių bei keli ežerai. Kraštas įdomus istoriniu ir kultūriniu paveldu – Šilalės rajone daugiausia Žemaitijos piliakalnių, o Bijotai su savo Baubliais, Vytogala su Stasio Girėno gimtąja sodyba  žinomi visoje šalyje. Iš mūsų rajono kilę Lietuvos Respublikos prezidentas Aleksandras Stulginskis, pirmojo lietuviško kalendoriaus leidėjas Laurynas Ivinskis, kalbininkas Kazimieras Jaunius ir daugelis kitų šaliai svarbių asmenybių. Per rajoną einanti Kauno–Klaipėdos autostrada ir senasis Žemaičių plentas daro jį itin patogų pažintinio bei pramoginio turizmo plėtrai. Tačiau, rajono mero Algirdo Meiženio mero nuomone, krašto galimybės per mažai išnaudojamos.
 
„Iš 34 rajone esančių piliakalnių tik devyni pritaikyti turizmui, – teigia  meras. – Šuo metu kartu su Rusijos Federacijos Kaliningrado srities Sovetsko savivaldybe dalyvaujame Europos Sąjungos ir Rusijos Federacijos finansuojamame projekte „Šilalės ir Sovetsko istorinio ir kultūrinio paveldo išsaugojimas“ ir esame parengę Padievaičio piliakalnio Kvėdarnos seniūnijoje šalia Jūros upės sutvarkymo  techninį projektą. Piliakalnis bus ne tik sutvarkytas ir sutvirtintas, bet ir pritaikytas turizmui,  taip pat ir mėgstantiems iškylauti baidarėmis. Tačiau mūsų rajonui yra reikalingas vienas pagrindinis traukos centras, kuriuo galėtų būti laisvalaikio ir sporto centras Šilalėje su jau turimu baseinu, sporto sale, žaidimų aikštelėmis ir neįgaliesiems pritaikytu viešbučiu. Toks Šilalėje atsiradęs centras neabejotinai pasitarnautų ne tik mūsų rajonui, bet ir visai Tauragės apskričiai, todėl jį siūlome „Tauragė+“ pilotiniam projektui. Atvykę į tokį centrą ir įsikūrę jo viešbutyje, turistai galėtų lankyti mūsų rajono ir visos apskrities įžymybes“.
 
 
Šilalės rajonas „Tauragė+“ projektui siūlo atnaujintą buvusios Bijotų mokyklos pastatą panaudoti senelių namams. Čia būtų galima įkurdinti ir greitosios medicinos pagalbos komandą. Kadangi Bijotai įsikūrę labai patogioje vietoje, šalia autostrados ir magistralinių kelių sankryžos – Kryžkalnio, tokia greitosios pagalbos komanda aptarnautų kelis rajonus. Šilališkiai dar norėtų rekonstruoti Šilalės kultūros centrą ir miesto pramoninio kvartalo gatves, bet meras prioritetu išskiria laisvalaikio ir sporto centro kūrimą.
 
Nemokamas gyventojų pavėžėjimas
 
Šilalės rajonas vienas iš pirmųjų šalyje ėmėsi teikti gyventojams nemokamas keleivių pervežimo paslaugas. Savivaldybės autobuso parko išlaidoms dengti rajono biudžete šiemet numatyta 30 tūkst.  eurų. Kas pastūmėjo imtis tokio sprendimo? „Ėmėme svarstyti: o kokia prasmė varinėti po rajoną tuščius ir pustuščius autobusus, – sako meras. – Už bilietus autobusų parkas per metus tesurinkdavo vos 15 tūkstančių eurų. Deginome kurą, nuostolių neišvengėme, o gyventojai neturėjo naudos. Nuo šių metų pradžios pradėjus keleivius vežti nemokamai, jų srautas padidėjo vos ne trigubai. Vadinasi, paslauga reikalinga. Gauname prašymų atidaryti papildomus sekmadieninius autobusų maršrutus, kuriais žmonės galėtų nuvažiuoti į bažnyčią ir grįžti atgal į savo kaimus“.
 
Nemokamai vežti keleivius vietiniais maršrutais – ne vienintelis socialinis Šilalės rajono savivaldybės projektas. „Šiemet atidarėme ankstesnės valdžios suprojektuotą Šilalės lopšelio-darželio priestatą, ir jau matome, kad jis aiškiai per mažas. Rugsėjo pirmąją eilėje liks  apie 30 į darželį nepatekusių vaikų. Norėdami kompensuoti jų tėvams dalį išlaidų, rajono biudžete numatėme lėšas auklių darbui atlyginti. Jaunų šeimų paramai bus skiriamas ir naujagimio krepšelis. Tam reikalui biudžete lėšos irgi numatytos“, – pasakoja Algirdas Meiženis.
 
Sprendimai įsisenėjusioms problemoms spręsti
 
Šilalėje butų kainos vejasi didesniųjų miestų kainas, o išsinuomoti butą tapo nemenka problema. Taip atsitiko todėl, kad nuo nepriklausomybės atkūrimo čia nepastatyta nė vieno daugiabučio, neskaičiuojant vieno socialiniams būstams skirto pastato. Mero nuomone, dabar nėra kitos išeities, tik suformuoti sklypus daugiabučiams namams, sutvarkyti infrastruktūrą ir kviesti investuotojus daugiabučių statybai. Šių metų biudžete numatytos lėšos penkių sklypų formavimui.
 
Šilalė nedidelis miestas, bet susirasti vietos automobiliui pasistatyti kartais čia būna sunkiau nei didmiestyje. Šiuo metu pradėta dviejų pagrindinių gatvių rekonstrukcija, kurios projekte numatyta ne tik atnaujinti asfalto dangą, šaligatvius, pašvietimą, bet ir įrengti automobilių stovėjimo aikštelę. „Viena nauja aikštelė Šilalei jau bus mažai, – teigia meras. – Mūsų planuose – įrengti dar dvi aikšteles, iš kurių viena būtų universali. Žiemą per šalčius ją užpiltume vandeniu, ir ji tarnautų miesto žmonėms kaip čiuožykla. Padaryti miestą patogesnį gyventi – tai pirmaeilis darbas, kurio nebegalima daugiau atidėlioti“.
 
 
Petras Dargis
 
 Straipsnis paskelbtas „Savivaldybių –inios“, 2020 Nr.3
 

Braškinis pyragas – tortas

Šviežių bulvių plokštainis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama