NAUJIENOS

2019 m. balandžio 29-gegužės 31 d. koncertai

Kategorija:

Miestas:
KONCERTAI  VILNIUJE
 
Gegužės 3 d., penktadienį, 19 val. Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje
Orkestro muzikos koncertas „Epitafija praeinančiam laikui“
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
KAUNO VALSTYBINIS CHORAS, choras VILNIUS
Dirigentas ROBERTAS ŠERVENIKAS
Programa: JUOZAS ŽILEVIČIUS – Simfonija Nr. 1 (Arvydo Malcio redakcija ir instrumentuotė); BRONIUS KUTAVIČIUS – „Epitafija praeinančiam laikui“
Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir Kauno valstybinis bei „Vilniaus“ chorai parengė išskirtinę lietuviškos muzikos programą, kurioje skamba su Lietuvos kultūros istorija susiję kūriniai. Vienas tokių – neseniai atgaivinta XX. a. pirmosios pusės kompozitoriaus, vargonininko, dirigento, pedagogo Juozo Žilevičiaus Simfonija f-moll. Šis kūrinys, parašytas autoriui studijuojant 1919 m. Sankt Peterburge ir po kelerių metų atliktas Kaune, laikomas pirmąja lietuviška simfonija. Deja, per karą kūrinio partitūra sudegė Šiauliuose. Simfoniją 2017 m. iš užmaršties prikėlė kompozitorius ir LNSO violončelininkas Arvydas Malcys (redakcija ir instrumentuotė). 
Po didelės pertraukos koncerte prisimenamas ir lietuviškos muzikos simbolio Broniaus Kutavičiaus opusas. Jo simfonija-oratorija „Epitafija praeinančiam laikui“ („Epitaphium temporum pereunti“) chorui ir orkestrui sukurta 1998 metais. Pirmąsias dvi šio kūrinio dalis kompozitorius buvo sukūręs dar 1973-aisiais, Vilniaus miesto 650 metų jubiliejui. Praėjus dvidešimt penkeriems metams, prie jų grįžo – taisė, keitė instrumentų sudėtį ir parašė dvi naujas dalis Sigito Gedos tekstais (pirmosioms dviem buvo naudoti tekstai iš Bychovco kronikos ir Žygimanto Liauksmino „Ars et praxis musica“). Keturių dalių veikalas simboliškai įgarsina reikšmingiausias Vilniaus istorijos datas – Lietuvos krikštą, Vilniaus miesto ir universiteto įkūrimą, Katedros atšventinimą. Šv. Jonų bažnyčioje skambėsiantis kūrinys skirtas 440-osioms Vilniaus universiteto įkūrimo metinėms.
Bilietai – 10, 15, 20 Eur
 
Gegužės 4 d., šeštadienį, 12 val. Valdovų rūmų Renginių salėje
Teatralizuotas koncertas visai šeimai „Lėlės kelionė“
ČIURLIONIO KVARTETAS. Aktorė LIJANA MUŠTAŠVILI
Scenarijaus autorė JUSTINA ZAJANČAUSKAITĖ
Teksto autorė MONIKA SAKALAUSKAITĖ
Programoje – Joseph Haydn, Ludwig van Beethoven, Antonín Dvořák, Maurice Ravel, Dmitrij Šostakovič, Philip Glass
Šiame koncerte su Lėle ir Čiurlionio kvartetu jaunieji klausytojai ir jų tėveliai keliaus per epochas: klasicizmą, romantizmą, impresionizmą, ekspresionizmą, XX amžių – iki pat šių dienų. Be to, sužinosime, kas yra kvartetas: kurie instrumentai jį sudaro, kaip jie skamba, kokie jų panašumai ir skirtumai. Skambės J. Haydno, L. van Beethoveno, A. Dvořáko, M. Ravelio, Ph. Glasso styginių kvartetų fragmentai, Polka iš D. Šostakovičiaus baleto „Aukso amžius“ ir kiti kūriniai.
Bilietai – 4, 6, 8 Eur
 
Gegužės 5 d., sekmadienį, 12 val. Valdovų rūmų Renginių salėje
Koncertas visai šeimai „Tau, Mamyte“
Vilniaus ĄŽUOLIUKO muzikos mokyklos jaunučių chorai
Vadovės: EDITA NARMONTIENĖ, DAIVA LEIPUVIENĖ, RENATA KUNCIENĖ
Koncertmeisterės: SVAJA SKUČIENĖ, LORETA KULIEŠIUVIENĖ
Dalyvauja: DALĖ JUOZAPAVIČIŪTĖ (fleita), VAIDOTĖ BENAITIENĖ (gitara)
Meno vadovas VYTAUTAS MIŠKINIS
Aktoriai: MARTYNAS JACKUS, EVELINA ŠIMELIONĖ
Režisierė EVELINA ŠIMELIONĖ
Programoje – Anatolijaus Šenderovo, Donato Zakaro, Jono Tamulionio, Laimio Vilkončiaus, Leonido Abario, Onutės Narbutaitės ir kitų lietuvių autorių dainos
Viena gražiausių pavasario švenčių – Motinos diena. Jau daug metų „Ąžuoliuko“ mažųjų chorai pasirodo solidžiausioje Lietuvos koncertų salėje – Nacionalinėje filharmonijoje, o šiemet mažųjų dainos skambės Valdovų rūmuose. Tai ne tik šventė mamytėms ir močiutėms, bet ir reta proga nuo pat mažumės ugdyti jaunųjų artistų meninę atsakomybę. Vaikiška daina visuomet skamba iš širdies gelmių...
Bilietai – 4, 6, 8 Eur
 
Gegužės 5 d., sekmadienį, 16 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje
Kamerinės muzikos koncertas „Pučiamieji LT“
KRISTUPO MEDINIŲ PUČIAMŲJŲ KVINTETAS:
GIEDRIUS GELGOTAS (fleita), UGNIUS DIČIŪNAS (obojus), ANDRIUS ŽIŪRA (klarnetas), ANDRIUS PUPLAUSKIS (fagotas), ANDRIUS DIRMAUSKAS (valtorna)
Dalyvauja KAROLIS KOLAKAUSKAS (bosinis klarnetas)
Programoje – Leoš Janáček, Václav Trojan, Heitor Villa-Lobos, György Ligeti, Julius Gaidelis, Giedrius Kuprevičius
Kristupo medinių pučiamųjų instrumentų kvintetas pelnė tarptautinį pripažinimą, kai 2007 m. metais laimėjo pirmą vietą bei premiją už geriausią privalomo kūrinio atlikimą Henri Tomasi pučiamųjų kvintetų konkurse Marselyje (Prancūzija). 2008 m. Osakoje (Japonija) kamerinės muzikos konkurse ir festivalyje kvintetas buvo ketvirtas tarp 230 įvairių pasaulio šalių kolektyvų.
2003 m. susibūręs kolektyvas yra dalyvavęs festivaliuose „Sugrįžimai“, „Druskomanija“, „Kristupo vasaros festivalis“, „Sekmadienio muzika“, „FIMU“ (Prancūzija), tarptautiniame klasikines muzikos festivalyje „Muzikalnoe leto v Kuzminkach“ (Rusija, Maskva) ir kituose. Kvintetas daug koncertuoja Lietuvoje, taip pat užsienyje: Prancūzijoje, Rusijoje, Šveicarijoje, dažnai pasirodo edukaciniuose renginiuose.
Kristupo kvinteto repertuaras labai įvairus – W. A. Mozarto, F. Danzi, P. Taffanelio, H. Villa-Loboso, H. Tomasi, S. Barberio, L. Berio, G. Ligeti, L. Janáčeko, F. Farkaso ir kitų kompozitorių kūriniai. Muzikantai gausina pučiamųjų instrumentų repertuarą bendradarbiaudami su šių dienų kompozitoriais ir atlikdami G. Kuprevičiaus, O. Balakausko, R. Vitkauskaitės, V. Baltako ir daugelio kitų kūrėjų opusus kvintetui.
Bilietai – 5, 7 Eur
 
Gegužės 10 d., penktadienį, 19 val. koncertų salėje „Compensa“
LNSO 78-ojo sezono pabaigos koncertas „Modestas Pitrėnas ir Narek Hakhnazaryan“
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Solistas NAREK HAKHNAZARYAN (violončelė)
Dirigentas MODESTAS PITRĖNAS
Programa: ALFREDO CASELLA – Divertismentas orkestrui „Paganiniana“, op. 65; IGOR STRAVINSKIJ – Siuita iš baleto „Ugnies paukštė“; ANTONÍN DVOŘÁK – Koncertas violončelei ir orkestrui h-moll, op. 104
Besibaigiant Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro 78-ajam koncertų sezonui, kolektyvas dovanoja įsimintiną muzikos vakarą, kurio metu, diriguojant orkestro meno vadovui Modestui Pitrėnui, solo griežia armėnų kilmės violončelininkas Narekas Hakhnazaryanas, 2011 m. pelnęs aukso medalį tarptautiniame P. Čaikovskio violončelininkų konkurse. Šis atlikėjas, buvęs M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo stipendininkas, jau yra surengęs pasirodymų tokiose prestižinėse salėse kaip Niujorko „Carnegie Hall“ ar Kennedy centre Vašingtone, koncertavo su Londono, Čikagos ir kitais simfoniniais orkestrais, diriguojant batutos meistrams V. Gergijevui, T. Koopmanui ir kt. Šį vakarą N. Hakhnazaryanas atliks Antoníno Dvořáko Koncertą violončelei ir orkestrui h-moll – tai sudėtinga tridalė kompozicija, kurios tematika pasižymi ypatingu emocionalumu nuo meilės elegijos, lacrimosa įtampos iki grėsmingo maršo, nuo individualaus autoriaus stiliaus ir čekų folkloro iki Naujojo pasaulio kultūros atgarsių (mat Koncertas buvo parašytas Niujorke, kur kompozitorius ėjo rektoriaus pareigas Nacionalinėje konservatorijoje).
Greta šios kompozicijos – du simfoninės muzikos puslapiai. Tai nuotaikingas italų kompozitoriaus Alfredo Casellos divertismentas, lyg muzikinė duoklė Paganini, ir rusų autoriaus Igorio Stravinskio siuita, į kurią jis sudėjo ryškiausius savo baleto rusų liaudies pasakų motyvais fragmentus.
Bilietai – 20, 30, 50, 70 Eur
 
Gegužės 11 d., šeštadienį, 19 val. Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje
Orkestro muzikos koncertas „Amadeus Lietuvoje“
LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
Solistai: DŽERALDAS BIDVA (smuikas), HARTMUT ROHDE (altas)
Dirigentas VILMANTAS KALIŪNAS
Programa: WOLFGANG AMADEUS MOZART – Simfonija Nr. 11 D-dur, KV 84/73q; ARVYDAS MALCYS – Koncertas smuikui, altui ir styginiams; ARTŪRAS MIKOLIŪNAS – „Boružių piemuo“ styginiams ir dideliam būgnui; WOLFGANG AMADEUS MOZART – „Sinfonia concertante“ smuikui, altui ir kameriniam orkestrui Es-dur, KV 364
Šiame Lietuvos kamerinio orkestro sezono uždarymo koncerte pasirodo smuikininkas Džeraldas Bidva ir altininkas Hartmudas Rohde; skamba Wolfgango Amadeus Mozarto ir dviejų šiuolaikinių lietuvių kompozitorių – Arvydo Malcio ir Artūro Mikoliūno – kūriniai.
Dž. Bidva yra kamerinio orkestro „Kremerata Baltica“ ir Lietuvos kamerinio orkestro koncertmeisteris, dažnai koncertuoja kaip solistas ir su įvairiais kameriniais ansambliais, groja festivaliuose Zalcburge, Lokenhauze (Austrija), Gštade ir „Les muséiques“ Bazelyje (Šveicarija), Risiore (Norvegija), Kronberge (Vokietija). Daug įspūdingų programų ir projektų parengta su Gidonu Kremeriu, koncertuota su iškiliais atlikėjais ir dirigentais, tarp kurių – Gustavo Dudamelis, Christophas Eschenbachas, Simonas Rattle’as, Martha Argerich, Mario Brunello, Sergejus Krylovas ir kiti. Jaunieji smuikininkai atvyksta į Dž. Bidvos vedamus meistriškumo kursus „Ars SummerFest“ Lietuvoje, o jo vadovaujamas tarptautinis Mažeikių meno festivalis pasižymi aukštu meniniu lygiu ir pasaulyje pripažintų menininkų gausa.
H. Rohde – vienas žymiausių altininkų Europoje. Jis yra Berlyno meno universiteto ir Londono karališkosios akademijos profesorius, vienas iš Kandinskio styginių trio (Kandinsky-Streichtrio) bei Mozarto fortepijoninio kvarteto (Mozart Piano Quartet) įkūrėjų. Su šiais ansambliais, su Leipcigo styginių kvartetu ir solo jis yra koncertavęs visame pasaulyje. H. Rohde dalyvavo Zalcburgo, Berlyno, Pablo Casalso, Reingau, „Wratislavia Cantans“ ir kituose festivaliuose; pasirodo su Pekino nacionaliniu, Niurnbergo simfoniniu, Lietuvos kameriniais ir kitais orkestrais. Altininko įrašus išleido EMI, „Decca“, „Arte Nova“ ir „Darbinghaus & Grimm“ įrašų kompanijos; už juos H. Rohde yra pelnęs nemažai apdovanojimų.
Lietuvos scenose vis dažniau matomas dirigentas Vilmantas Kaliūnas studijavo obojaus specialybę ir dirigavimą Lietuvoje ir Vokietijoje. V. Kaliūnas – Kauno miesto simfoninio orkestro dirigentas, buvęs Sarluiso (Vokietija) apskrities simfoninio orkestro meno vadovas, dirbęs su tokiais orkestrais kaip „Berlyner Sinfonietta“, Sarbriukeno „Collegium Instrumentale“, „Thüringen Philharmonie Gotha“, „Jenaer Philharmonie“, Bulgarijos „Pazardjik Symphony Orchestra“ ir kt., koncertuojantis su ARD konkursų jaunaisiais laureatais ir solistais.
Bilietai – 15, 20, 30 Eur
 
Gegužės 12 d., sekmadienį, 16 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje
Kamerinės muzikos koncertas „Klasika pagal Vilniaus kvartetą“
VALSTYBINIS VILNIAUS KVARTETAS
ONUTĖ GRAŽINYTĖ (fortepijonas), DAINIUS RUDVALIS (kontrabosas)
Programa: LUDWIG VAN BEETHOVEN – Styginių kvartetas Nr. 11 f-moll, op. 95 („Serioso“); GIOACCHINO ROSSINI – Sonata Nr. 3 C-dur (Sonata a quattro) dviem smuikams, violončelei ir kontrabosui; WOLFGANG AMADEUS MOZART – Koncertas fortepijonui ir styginių kvartetui Nr. 13 C-dur, KV 415
Daugiau nei penkis dešimtmečius klasikines vertybes puoselėjantis Lietuvos nacionalinės, Baltijos asamblėjos ir kitų svarbių premijų laureatas Valstybinis Vilniaus kvartetas ir jauna talentinga pianistė Onutė Gražinytė kviečia pasinerti į nemarios klasikos verpetus. Skambės jaunatviškas ir šviesus Gioacchino Rossini ansamblis su kontrabosu, dar įvardijamas kaip Sonata a quattro; su juo kontrastuoja „Rimtasis“ („Serioso“) Ludwigo van Beethoveno styginių kvartetas Nr. 11, op. 95, –  trumpiausias iš visų iškiliojo klasiko kvartetų, pasižymintis nepaprasta dramatine įtaiga (teigiama čia esant ryšio su autoriaus biografijos faktais), – bei unikalus Wolfgango Amadeus Mozarto Koncertas fortepijonui ir styginių kvartetui Nr. 13 C-dur, kur kameriniu žanru atskleidžiamos visos nuostabios šio genijaus fortepijoninių koncertų galimybės bei idėjos.     
Su patyrusiu kvartetu muzikuoja daugelio tarptautinių konkursų aukščiausių apdovanojimų laureatė Onutė Gražinytė, Hanoverio muzikos ir teatro akademijos absolventė, dabar dirbanti šioje aukštojoje mokykloje. Ji sėkmingai reiškiasi ne tik kaip solistė, skambinanti su simfoniniais orkestrais (Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Klaipėdos kameriniu, Kauno simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Alikantės filharmonijos jaunimo, Zalcburgo Mozarteumo, Nacionaliniu Liono ir kitais), bet ir kaip kamerinių ansamblių narė. Pernai Bukstehudės vasaros festivalyje netoli Hamburgo pianistei įteiktas žymaus kinų muziko Haiou Zhango prizas. Juo pianistę apdovanoti nutarė meno komitetas, atrinkęs lietuvaitę pagal įrašus ir interviu.
Bilietai – 5, 7 Eur
 
Gegužės 19 d., sekmadienį, 12 val. Valdovų rūmų Renginių salėje
Teatralizuotas koncertas visai šeimai „Ritmo žaidimai“
RHYTHM ART DUO: DANIEL BERG (marimba), FREDRIK DUVLING (perkusija)
Aktorė RUGILĖ LATVĖNAITĖ
Programoje – Ida Fahl, Minoru Miki, Daniel Berg, Fredrik Duvling
Šio koncerto žiūrovai kviečiami dalyvauti „Ritmo žaidimuose“! Perkusininkų duetas iš Švedijos „Rhythm Art Duo“ supažindins su įvairiais mušamaisiais instrumentais, kuriais atliekama šiuolaikinė muzika. Klausytojai ir patys bus kviečiami „pažaisti“ garsais, išreikšti savo emocijas muzikuojant kartu su Danieliumi Bergu ir Fredriku Duvlingu, turinčiais didelę edukacinių projektų patirtį. Kartu jie pradėjo groti prieš 17 metų, daug bendradarbiauja su mokyklomis Švedijoje, skatindami ir įkvėpdami vaikus bei jaunimą groti klasikiniais mušamaisiais instrumentais.
D. Bergas ir F. Duvlingas koncertuoja su Skandinavijos orkestrais, abu jie rašo muziką ir dėsto įvairiuose Švedijos universitetuose. Programoje dalyvaus ir aktorė Rugilė Latvėnaitė.
Bilietai – 4, 6, 8, 10 Eur
 
KONCERTAI  KITUOSE  MIESTUOSE
 
Balandžio 30 d., antradienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje
Orkestro muzikos koncertas „Teisutis Makačinas ir barokas“
LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
Solistas LAURYNAS LAPĖ (trimitas)
Dirigentas ROBERTAS ŠERVENIKAS
Programa: GIUSEPPE TORELLI – Sonata à cinque Nr. 7 D-dur trimitui ir styginiams (G. 7); LUIGI BOCCHERINI – „La musica notturna delle strade di Madrid“ C-dur, op. 30, Nr. 6, G. 324; Simfonija d-moll, op. 12 Nr. 4 (G 506) „La casa del diavolo“; TEISUTIS MAKAČINAS – „Sinfonija giocosa“; Koncertas trimitui ir kameriniam orkestrui
Pernai įvairių žanrų koncertais praūžė kompozitoriaus Teisučio Makačino 80-mečio jubiliejus. Kompozitorius žinomas ne tik savo ilgaamžėmis estradinėmis dainomis, bet ir nuolat skambančia akademine kūryba. T. Makačino kūrybos kraitį sudaro kameriniai, simfoniniai, vokaliniai, choriniai, vargoniniai kūriniai, muzika teatro spektakliams. Ilgametis bendradarbiavimas autorių sieja su Lietuvos kameriniu orkestru. Jo siuita „Trys šokiai“ (1961), skirta šiam orkestrui, jau atlikta daugiau nei 400 kartų visoje Europoje; „Sinfonia giocosa“ (1990) pelnė orkestro prizą. Kompozitorius yra ir keleto instrumentinių koncertų autorius – sukūrė pirmąjį Lietuvoje Koncertą fagotui ir dvigubam simfoniniam orkestrui (premjera 2010), Koncertą trimitui ir kameriniam orkestrui, koncertų klarnetui, akordeonui ir kt. Greta opuso styginiams, šiame koncerte skambės atgaivintas Koncertas trimitui ir kameriniam orkestrui, solo gros vienas ryškiausių ir aktyviausiai koncertuojančių trimitininkų Laurynas Lapė. Atlikėjas yra LMTA ir Malmės muzikos akademijos (Švedija) absolventas, Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro bei įvairių ansamblių dalyvis, grojantis džiazo ir šiuolaikinės muzikos festivaliuose. Greta T. Makačino koncerto trimitininkas atliks ir Giuseppe Torelli opusą. Šis italų baroko genijus garsėjo ne tik kaip smuikininkas ir kompozitorius, bet ir kaip vienas koncerto žanro pradininkų, ypač produktyviai kūręs trimitui.
Baroko bei šiuolaikinės muzikos darną atspindės ir Lietuvos kamerinio orkestro atliekami kūriniai styginiams. Programą diriguoja aktyviai su LKO bendradarbiaujantis Robertas Šervenikas. Jo repertuaras nuolat balansuoja tarp operos, baleto ir simfoninės muzikos, ypatingą vietą jame užima šiuolaikiniai kūriniai. Tarp naujausių žinių apie maestro R. Šerveniką, pasiekusių mus iš Miuncheno, – ypatingą sėkmę liudijantys atsiliepimai apie Bavarijos valstybiniame operos teatre maestro diriguotą žymaus JAV choreografo Johno Neumeierio pastatytą baletą „Spragtukas“.
 
Gegužės 2 d., ketvirtadienį, 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje
Orkestro muzikos koncertas „Epitafija praeinančiam laikui“
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
KAUNO VALSTYBINIS CHORAS, choras VILNIUS
Dirigentas ROBERTAS ŠERVENIKAS
Programa: JUOZAS ŽILEVIČIUS – Simfonija Nr. 1 (Arvydo Malcio redakcija ir instrumentuotė); BRONIUS KUTAVIČIUS – „Epitafija praeinančiam laikui“
Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir Kauno valstybinis bei „Vilniaus“ chorai parengė išskirtinę lietuviškos muzikos programą, kurioje skamba su Lietuvos kultūros istorija susiję kūriniai. Vienas tokių – neseniai atgaivinta XX. a. pirmosios pusės kompozitoriaus, vargonininko, dirigento, pedagogo Juozo Žilevičiaus Simfonija f-moll. Šis kūrinys, parašytas autoriui studijuojant 1919 m. Sankt Peterburge ir po kelerių metų atliktas Kaune, laikomas pirmąja lietuviška simfonija. Deja, per karą kūrinio partitūra sudegė Šiauliuose. Simfoniją 2017 m. iš užmaršties prikėlė kompozitorius ir LNSO violončelininkas Arvydas Malcys (redakcija ir instrumentuotė). 
Po didelės pertraukos koncerte prisimenamas ir lietuviškos muzikos simbolio Broniaus Kutavičiaus opusas. Jo simfonija-oratorija „Epitafija praeinančiam laikui“ („Epitaphium temporum pereunti“) chorui ir orkestrui sukurta 1998 metais. Pirmąsias dvi šio kūrinio dalis kompozitorius buvo sukūręs dar 1973-aisiais, Vilniaus miesto 650 metų jubiliejui. Praėjus dvidešimt penkeriems metams, prie jų grįžo – taisė, keitė instrumentų sudėtį ir parašė dvi naujas dalis Sigito Gedos tekstais (pirmosioms dviem buvo naudoti tekstai iš Bychovco kronikos ir Žygimanto Liauksmino „Ars et praxis musica“). Keturių dalių veikalas simboliškai įgarsina reikšmingiausias Vilniaus istorijos datas – Lietuvos krikštą, Vilniaus miesto ir universiteto įkūrimą, Katedros atšventinimą. Šv. Jonų bažnyčioje skambėsiantis kūrinys skirtas 440-osioms Vilniaus universiteto įkūrimo metinėms.
 
Gegužės 3 d., penktadienį, 16 val. Palangos gintaro muziejuje
Kamerinės muzikos koncertas „Klasika atgimusiame dvare“
ČIURLIONIO KVARTETAS, DOVILĖ KAZONAITĖ (sopranas)
Programoje – Eduardas Balsys, Algimantas Bražinskas, Jean Sibelius, Giacomo Puccini, Georges Bizet, ir kt.
 
Gegužės 5 d., sekmadienį, 15 val. Trakų pilies Didžiojoje menėje
„Sakmės apie mus pačius“. Iš ciklo „Muzika Trakų pilyje“
DOVILĖ KAZONAITĖ (sopranas)
RAIMONDAS SVIACKEVIČIUS (akordeonas)
AISTĖ BRUŽAITĖ (kanklės), EGIDIJUS ALIŠAUSKAS (birbynė)
Programoje – Feliksas Bajoras, Giedrius Kuprevičius, Giedrius Svilainis, Vytautas Germanavičius ir kt.
Įvairiomis spalvomis ir tematika pasižyminti lietuvių autorių programa atskleidžia ne tik talentingų atlikėjų muzikavimo džiaugsmą, bet ir primena iškiliausius lietuviškos kamerinės vokalinės bei instrumentinės muzikos pavyzdžius. Per profesionalios muzikos prizmę atlikėjai siekia prisiliesti prie archetipinio liaudies meno klodo, tautos charakterio. Originalūs kūriniai yra grįsti tautosaka, jai būdingomis tarmiškomis intonacijomis. Tekstai ir muzikinė medžiaga pasakoja apie mistines būtybes (laumes, undines, velnius, kalbančius medžius, miško dvasias), gamtos grožį ir jos dovanas.
Centrinis programos kūrinys – unikalus, spalvingas ir teatrališkas Felikso Bajoro ciklas „Sakmių siuita“ balsui ir fortepijonui (1968), koncerte atliekamas soprano ir akordeono. Kaip tekstas šiam kūriniui pasitelktos liaudies sakmės (neeiliuotos), o muzika joms sukurta taip pat pamėgdžiojant liaudišką stilių. Šį ciklą atliekanti ir nuolat puoselėjanti lietuvišką vokalinę muziką, jauna dainininkė Dovilė Kazonaitė su kolegomis koncertą praturtina ir išraiškingais Giedriaus Kuprevičiaus „8 metafiziniais romansais“.
Programoje dar skambės Giedriaus Svilainio, Vytauto Germanavičiaus ir kitų autorių kūriniai, kuriuose liaudies dainų motyvus nuostabiai atskleidžia birbynės raliavimai, o kanklių ir soprano duetas dera su lietuviškų dainų koloritu. Kontrastinga programa leidžia įvairapusiškai prisiliesti prie lietuviškos muzikos subtilybių.
Bilietai – 8, 10 Eur
 
Gegužės 11 d., šeštadienį, 19 val. Klaipėdos koncertų salėje
Klaipėdos violončelės festivalio koncertas
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Solistai: NAREK HAKHNAZARYAN (violončelė), PETRAS GENIUŠAS (fortepijonas), VILHELMAS ČEPINSKIS (smuikas), VYTAUTAS SONDECKIS (violončelė)
Dirigentas MODESTAS PITRĖNAS
Programa: LUDWIG VAN BEETHOVEN – Trigubas koncertas smuikui, violončelei ir fortepijonui C-dur, op. 56; ANTONÍN DVOŘÁK – Koncertas violončelei ir orkestrui h-moll, op. 104
Bilietai – 14, 18 Eur
 
Gegužės 12 d., sekmadienį, 12.30 val. Vilos „Gervalis“ koncertų salėje (Ežero g. 29, Klykių k., Utenos r.)
Koncertas visai šeimai „Metų laikai“
ČIURLIONIO KVARTETAS. Koncertą veda SIMONA ZAJANČAUSKAITĖ
Programoje – Joseph Haydn, Edvard Grieg, Béla Bartók, Wolfgang Amadeus Mozart, Aleksandr Glazunov, Antonio Vivaldi, Piotr Čaikovskij, Maurice Ravel, Antonín Dvořák
Tai edukacinis koncertas įvairaus amžiaus klausytojams. Čiurlionio kvarteto nariai pažers nemažai paslapčių apie styginius instrumentus, grojimo jais būdus, įdomiai ir išradingai supažindins su muzikos išraiškos priemonėmis (juk neprošal sužinoti, kas yra melodija, ritmas, metras, tempas, dinamika, tembras, dermė, harmonija?), taip pat išaiškins, kas tas styginių kvartetas.
Meno kūriniai, skirti visiems metų laikams, – pavasariui, vasarai, rudeniui ir žiemai, – buvo kuriami visomis epochomis. Metų laikų pasikeitimus norėjo įamžinti rašytojai, dailininkai ir, aišku, kompozitoriai: jų kūrinių fragmentus girdėsime šiame koncerte.
Projektą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
 
Gegužės 14 d., antradienį, 17.30 val. Alytaus miesto teatro salėje
Gegužės 15 d., trečiadienį, 18 val. Šiaulių arenoje (J. Jablonskio g. 16)
Teatralizuotas koncertas visai šeimai  „Žvaigždžių karų siuita“
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Dirigentas ROBERTAS ŠERVENIKAS
Koncertą veda muzikologas VIKTORAS GERULAITIS
Programoje – Johno Williamso „Žvaigždžių karų siuita“
Jau ne viena karta tampa kino sagos „Žvaigždžių karai“ fanais. Garsių fantastikos filmų dalys pradėtos rodyti 1977 m. ir iki šių dienų filmuojamos vis naujos serijos.
Šios nesibaigiančios epopėjos muzikos autorius yra amerikiečių kompozitorius ir dirigentas Johnas Williamsas (g. 1932), vienas garsiausių kino muzikos kūrėjų pasaulyje. Štai keletas filmų, kuriems jis sukūrė garso takelius: „Šindlerio sąrašas“, „Nasrai“, „Juros periodo parkas“, „Vienas namuose“ ir „Vienas namuose. Pasiklydęs Niujorke“, taip pat pirmiesiems trims „Hario Poterio“ filmams. Parašė muziką net ketverioms olimpinėms žaidynėms. J. Williamsas yra pelnęs penkis „Oskaro“, keturis „Auksinio gaublio“, septynis BAFTA ir 21 „Grammy“ apdovanojimus.
„Žvaigždžių karams“ parašytos muzikos trukmė – daugiau kaip 18 valandų, kompozitorius sukūrė apie 50 temų – tai unikalus reiškinys kino muzikos pasaulyje. JAV Kongreso biblioteka išsaugojo „Žvaigždžių karų“ garso takelį Nacionaliniame įrašų registre kaip „kultūriškai, istoriškai ir estetiškai svarbų“ kūrinį. Šiame koncerte išgirsime paties J. Williamso sukomponuotą siuitą.
Projektą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
 
Gegužės 16 d., ketvirtadienį, 11 ir 12 val. Molėtų pradinėje mokykloje
„Muzikos karalystės sąskambiai“
Ansamblis REGNUM MUSICALE:
JOANA DAUNYTĖ (arfa), KOTRYNA UGNĖ DAUNYTĖ (smuikas), LINA BAUBLYTĖ (fleita), ELENA DAUNYTĖ (violončelė), AUGUSTĖ DAUNYTĖ (šokis)
Programoje – Tarquinio Merula, Camille Saint-Saëns, Ferenc Farkas, Marcel Tournier, Luigi Boccherini, Maria Theresa von Paradis, Kristina Vasiliauskaitė, Giovanni Solima, Orest Jevlachov, Johann Sebastian Bach, Jaques Ibert
Projektą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
 
Gegužės 16 d., ketvirtadienį, 18 val. Ukmergės kultūros centre
Orkestro muzikos koncertas „Mozarto Didžiosios mišios“
LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS, choras VILNIUS
Solistai: GUNTA GELGOTĖ (sopranas), NORA PETROČENKO (altas), EDGARAS DAVIDOVIČIUS (tenoras), NERIJUS MASEVIČIUS (bosas-baritonas)
Dirigentė ADRIJA ČEPAITĖ
Programa: WOLFGANG AMADEUS MOZART – „Didžiosios mišios“ c-moll, KV 427
1783 m. sausio 4 d. laiške savo tėvui W. A. Mozartas užsiminė, kad dar tuomet, kai buvo nevedęs, pasižadėjo sukurti kūrinį savo išrinktajai Constanze’ai Weber, sutikusiai tapti jo žmona, ir kad kūrinys, į kurį sudėjo visus savo lūkesčius, jau pusiau baigtas. Mozartas savo pažadą tesėjo ir per koncertą 1783 m. spalio 26 d. benediktinų vienuolyno Šv. Petro bažnyčioje dirigavo savo Mišias (trūkstami numeriai buvo užpildyti ankstesniais kūriniais). Constanze, tuo metu jau kompozitoriaus žmona, giedojo vieno iš sopranų partiją.
„Didžiosios mišios“ c-moll dviem sopranams, tenorui, bosui, chorui ir orkestrui buvo rašomos 1782–1783 m. – pereinamuoju kompozitoriaus gyvenimo laikotarpiu tarp Zalcburgo ir Vienos. Mišios taip ir liko nebaigtos. Kūrinys Mozarto palikimo tyrinėtojų neretai apibūdinamas kaip įvairių stilių junginys, čia gausu ir barokinės polifonijos, ir skaidrios homofoninės faktūros, derinami bažnytinis ir pasaulietinis stiliai. Mišios, be to, taikliai atspindi ir tuometinio Zalcburgo atmosferos pompastiką, ir Vienos muzikinio gyvenimo patirtis. Atvykęs į Vieną ir lankydamasis sekmadienio koncertuose barono Gottfriedo van Swieteno namuose, Mozartas išgirdo Händelio ir Bacho kontrapunktus, jų įtaka „Didžiosiose mišiose“ akivaizdi.
Šį vakarą kūrinį interpretuos įsimintini atlikėjai: Lietuvos kamerinis orkestras ir choras „Vilnius“, jauni, bet patyrę ir publikos itin vertinami solistai. Koncerto dirigentė Adrija Čepaitė bendradarbiauja su Lietuvos orkestrais, ypač turiningai su Lietuvos kameriniu, taip pat semiasi patirties kituose Europos šalių orkestruose.
Bilietai – 5, 7, 10 Eur
Projektą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
 
Gegužės 24 d., penktadienį, 11 val. Žiežmarių kultūros centre
Gegužės 24 d., penktadienį, 13 val. Rumšiškių kultūros centre
Teatralizuotas koncertas visai šeimai „Lėlės kelionė“
ČIURLIONIO KVARTETAS. Aktorė LIJANA MUŠTAŠVILI
Scenarijaus autorė JUSTINA ZAJANČAUSKAITĖ
Teksto autorė MONIKA SAKALAUSKAITĖ
Programoje – Joseph Haydn, Ludwig van Beethoven, Antonín Dvořák, Maurice Ravel, Dmitrij Šostakovič, Philip Glass
Šiame koncerte su Lėle ir Čiurlionio kvartetu jaunieji klausytojai ir jų tėveliai keliaus per epochas: klasicizmą, romantizmą, impresionizmą, ekspresionizmą, XX amžių – iki pat šių dienų. Be to, sužinosime, kas yra kvartetas: kurie instrumentai jį sudaro, kaip jie skamba, kokie jų panašumai ir skirtumai. Skambės J. Haydno, L. van Beethoveno, A. Dvořáko, M. Ravelio, Ph. Glasso styginių kvartetų fragmentai, Polka iš D. Šostakovičiaus baleto „Aukso amžius“ ir kiti kūriniai.
Bilietai – 3, 5 Eur
 
Gegužės 26 d., sekmadienį, 18 val. Griškabūdžio bažnyčioje
Muzikos festivalis „Beatričės vasaros“
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Dirigentas MODESTAS BARKAUSKAS
Programa bus paskelbta vėliau
Jau tapo tradicija kasmet, beprasidedant vasarai, muzikos mėgėjams burtis aplink Zyplių ir Gelgaudiškio dvarus, Griškabūdžio, Sintautų ir Šakių evangelikų liuteronų bažnyčias, kuriose rengiami festivalio „Beatričės vasaros“ koncertai. Šis profesionaliosios muzikos renginių ciklas savo pavadinimu įamžino Lietuvos lakštingalą, iš Šakių krašto kilusią dainininkę Beatričę Grincevičiūtę. 
Puikia akustika pasižyminčioje unikalios architektūros (aštuoniakampėje) Griškabūdžio bažnyčioje skambantys simfoninės muzikos koncertai – tai skambus šio festivalio pradžios akordas, kurio įgarsinimui neretai kviečiamas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras. Šį kartą kolektyvas muzikuoja vadovaujamas maestro Modesto Barkausko.
Įėjimas laisvas
 
Gegužės 31 d., penktadienį, 19 val. Pažaislio vienuolyne
„Odė džiaugsmui“
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
Solistai: VIDA MIKNEVIČIŪTĖ (sopranas), JOVITA VAŠKEVIČIŪTĖ (mecosopranas), KRISTIAN BENEDIKT (tenoras), TADAS GIRININKAS (bosas)
Dirigentas PETRAS BINGELIS
Programoje – Ludwigo van Beethoveno Simfonijos Nr. 9 finalas; gražiausios operų arijos, ansambliai, chorai
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija VingrienėReklama