NAUJIENOS

Naujas leidinys, kviečiantis pažinti Žiemgalą dviračiu

Kategorija:

Miestas:

2020 m. pradžioje išleistas naujas leidinys „Pažink Žiemgalą dviračiu. Nuo Žagarės iki Tervetės“, kuriame pateikiami žymiausi Žagarės ir Tervetės krašto objektai, žemėlapiai su pažymėtu galimu vykimo maršrutu. Leidinys išleistas įgyvendinant 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos tokio paties pavadinimo projektą „Pažink Žiemgalą dviračiu“ (Nr. LLI-264).

                      Naujame leidinyje siūlomas dviračių turizmo maršrutas sujungia Žagarę Lietuvoje ir Tervetę Latvijoje atskleisdamas regiono įdomiausius gamtos ir kultūros objektus: nuo dviračių nuotykių trasos Tervetės gamtos parke iki Mūšos tyrelio pažintinio tako Žagarės regioniniame parke. Lankytojus čia vilioja įvairi gamta ir gausus kultūros paveldas, lankymui pritaikyti takai ir poilsiavietės. Siūlomas maršrutas apima du parkus: Tervetės gamtos parką Latvijoje ir Žagarės regioninį parką Lietuvoje. Tervetės gamtos parkas užima daugiau nei 1,2 tūkst. ha ploto teritoriją ir yra vienas labiausiai pamėgtų turizmo objektų Latvijoje. Didingame pušų šile sukurtas didžiulis pasakų pasaulis su  poilsio galimybėmis visai šeimai. Čia galima apžiūrėti ne tik medžio skulptūrose pavaizduotus rašytojos A. Brigaderės pjesių veikėjus, bet ir sutikti „gyvus“ pasakų personažus. Be didžiulio Tervetės gamtos parko, keliaujant maršrutu galima apžiūrėti dar gausybę įvairių objektų: Molio skardį, Tervetės liuteronų bažnyčią, rašytojos A. Brigaderės muziejų, Mežmuižos rūmų ansamblį, atkurtą XII a. medinę pilį, Tervetės pelkutę ir piliakalnį, smagiai laiką praleisti galima naujajame Tervetės dviračių nuotykių parke.

                      Susipažinus su Tervete maršrutas veda į Lietuvą į Žagarės regioninį parką, kuris Žiemgalos lygumoje apima daugiau nei 7 tūkst. ha. Didelę dalį jo užima Žagarės miškas, į parko teritoriją patenka Žagarės miestas, Mūšos tyrelio pelkė. Per parką į Latviją ramiai vingiuoja Švėtės upė. Žagarės regioninis parkas įdomus ledyno paliktu ozu, pelke, įspūdingais Žagarės dvaro rūmais su didžiuliu parku, senovę menančiais pilkapiais ir piliakalniais. Regioninį parką garsina žagarvyšnės ir Žagarės miško puošmena – taurieji elniai. Keliaujant siūlomu dviračių maršrutu Žagarėje galima aplankyti Žagarės dvaro sodybą bei miesto senąją dalį, Senosios Žagarės Šv. Petro ir Povilo bažnyčią, naujosios Žagarės žydų kapines, Žagarės dolomito atodangą, Švėtės užtvanką. Už miesto galima pasivaikščioti Žagarės ozo pažintiniu taku, aplankyti Brolių akmenį netoli Veršių kaimo, Juodeikiuose apžiūrėti Vytauto Didžiojo paminklą, pasivaikščioti Mūšos tyrelio pažintiniu taku.  

                      Leidinys išleistas įgyvendinant 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Pažink Žiemgalą dviračiu“ Nr. LLI-264. Šį projektą įgyvendina Žagarės regioninio parko direkcija drauge su VšĮ Gamtos paveldo fondas ir partneriai iš Latvijos NVO „Tervetės miško edukacinis centras“ ir Tervetės savivaldybė. Projekto tikslas – paskatinti ekologinio turizmo plėtrą Žagarėje ir Tervetėje parengiant kaimynines šalis jungiantį turizmo maršrutą, organizuojant pažintines ir edukacines veiklas lankytojams, įrengiant Mūšos Tyrelio gamtos tako Žagarės regioniniame parke tęsinį bei dviračių nuotykių trasą Tervetės gamtos parke. Su naujuoju leidiniu galite susipažinti Žagarės regioninio parko direkcijoje ir Joniškio turizmo ir verslo informacijos centre.

Parengė: Žagarės regioninio parko direkcijos vyresnioji specialistė Modesta Bielskienė


Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Velykinės užduotys šeimoms apie gamtą
Reklama