NAUJIENOS

„Mes amžinam Lietuvą“

Kategorija:

Miestas:
Lapkričio 14 d. (ketvirtadienį) 16 val. Šiaulių oro uoste (Lakūnų g. 4) vyks  Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos projekto „Mes amžinam Lietuvą“ baigiamasis renginys, skirtas Pasaulio lietuvių metams.
Renginio tikslas – pabrėžti, kad tiek gimtinėje, tiek kitur pasaulyje gyvenantys lietuviai yra vienos Lietuvos dalis, jos stiprybės, vienybės, pažangos ir išlikimo garantas.

Renginio programoje Jūsų laukia:
  • Parodos „Ką Šiauliai davė pasauliui“ pristatymas – Parodos sumanytojai siekė, kad pasaulyje gyvenantys šiauliečiai, Šiaulių kilmės asmenys savo darbais, veikla ir kūryba garsūs ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, būtų prisiminti ir įvertinti.
  • Šiaulių „Juventos“ progimnazijos  5 klasės mokinys Benediktas Jonas Lebedis – daugkartinis meninio skaitymo konkursų laureatas – skaitys Dublino (Airija) lietuviškų mokyklų mokinių kurtus eilėraščius apie Šiaulius.
  • Žinomas keliautojas Mantas Bertulis pasidalins savo kelionių įspūdžiais.
  • Šventinę renginio nuotaiką kurs Šiaulių menų mokyklos vaikų POP grupės „POCO a POCO“ ir Lieporių gimnazijos atlikėjų šventinis koncertas.
2019-jie paskelbti Pasaulio lietuvių metais, tad Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka savo veiklomis prisideda prie šių metų paminėjimo: bendradarbiaujant su Dublino lietuviškų mokyklų mokytoja Jurgita Urbeliene, mokiniai, gyvenantys Airijoje, piešė piešinius ir kūrė eilėraščius apie Šiaulius; „Šaltinėlio“ filialo iniciatyva parengta kilnojamoji paroda „Ką Šiauliai davė pasauliui“; šiuo metu bibliotekos internetinėje svetainėje skelbiamas užsienyje gyvenančių lietuvių interviu ciklas „...ir širdyje su Lietuva“. Renginio metu bus apžvelgtos, prisimintos jau įgyvendintos veiklos, kuriomis siekiama skatinti tiek užsienyje gyvenančių lietuvių, tiek šiauliečių patriotiškumą, pilietiškumą, meilę šaliai ir savo gimtajam miestui.
 
Renginys organizuojamas įgyvendinant Šiaulių miesto savivaldybės remiamą projektą „Mes amžinam Lietuvą“.
  • : Į Šiaulių oro uostą nemokamai nuveš ir parveš UAB „Busturas“ autobusas:
 15.15 val. Akropolio aikštelė (iš Gegužių g. pusės)
15.30 val. Trakų g. 20a (prie Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filialo)
 
 
Jurgita Januševičiūtė-Taralė
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos

vyr. bibliotekininkė kultūrinei-edukacinei veiklai

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Reklama