NAUJIENOS

„Kokybiško maisto šventė“ vėl subūrė subalansuotos mitybos entuziastus

Kategorija:

Miestas:

Besidomintys subalansuota, sveikatai palankia mityba jau antrus metus iš eilės rinkosi į Kokybiško maisto šventę, skirtą populiarinti, mokyti atpažinti ir skatinti kokybiškų maisto produktų gamybą ir vartojimą.

Gerąja patirtimi konferencijoje dalijosi vaikų maitinimą organizuojantys darželių bei savivaldybių atstovai, lektoriai skaitė pranešimus apie sveikatingumą, subalansuotą mitybą, ekologiškus bei ES kokybe paženklintus maisto produktus. Viso renginio metu vyko kokybiškų maisto produktų pristatymas.

Prieš metus du Ukmergės darželiai pradėjo unikalią maitinimosi programą, kai vaikams maistas gaminamas iš produktų, užaugintų vietiniuose ekologiniuose ūkiuose. Savo patirtimi integruojant ekologiškus produktus darželiuose pasidalijo Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalė Steponavičienė, neabejojanti projekto nauda. Ji papasakojo konferencijos dalyviams apie įveiktus iššūkius integruojant į valgiaraštį ekologiškus produktus, atskleidė, kaip sekėsi sudominti jais vaikus.

Sėkmingu Ukmergės rajono darželių pavyzdžiu pasidžiaugė ir mažais žingsneliais, bet užtikrintai tikslo siekiančio Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė. Anot jos, aktyviai siekiama sudaryti galimybes vaikams ugdymo įstaigose rinktis kokybišką, šviežią maistą, pagamintą iš vietinės kilmės žaliavų.

Šventės metu apdovanoti ir geriausi ekologinės gamybos ūkiai. Šiais metais dalyvauti „Geriausio 2019 m. ekologinės gamybos ūkio“ konkurse buvo atrinkta 19 ūkių.

 Pirmąją vietą už pasiekimus puoselėjant ekologinį vaistažolininkystės  ūkį, socialinės veiklos vystymą gavo Pilnų namų bendruomenė.

Antrąją vietą –  už gamtos ir žmogaus darną bei puikių rezultatų pasiekimą auginant ir perdirbant ekologinio gamybos ūkio produkciją – užėmė Ričardas Kvekšas.

Pranciškus Razutis už ilgametį ekologinio pienininkystės ūkio gamybos vystymą, puikius rezultatus ir inovatyvius sprendimus laimėjo trečią vietą.

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija


Braškinis pyragas – tortas

Šviežių bulvių plokštainis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama