NAUJIENOS

„Auksinio proto“ pusiaukelė: sužaisti 7 žaidimai, liko – 6

Kategorija:

Miestas:
Na ką gi, įpusėjome XII-ąjį „Auksinio proto“ sezoną! Šiame sezone Trakų viešojoje bibliotekoje jau sužaisti 7 žaidimai, liko – 6. Akivaizdūs sezono lyderiai – „Protoriaus“ komanda, skinanti pergalę po pergalės, šįsyk į savo sąskaitą įsimetusi dar 78 taškus. Sveikiname nugalėtojus! Antrąja-trečiąja vietomis dalinasi „Išmanieji protai“ ir „Titnaginiai kirvukai“, surinkę po 66 taškus, ketvirtieji liko „Pozityvūs Trakai“, surinkę 34 taškus.
Šiame žaidime komandoms teko įveikti muzikinius klausimus ir atrasti įvairias sąsajas, pakeliauti po Centrinę Ameriką bei susipažinti su JAV gamta. Vakaras, kaip visada, buvo kupinas įdomių klausimų, išminties ir puikių emocijų!
Pilna septintojo žaidimo rikiuotė: https://www.auksinisprotas.lt/gyvu-zaidimu-rezultatai/  
 PAVYZDINIAI ŽAIDIMO KLAUSIMAI:
KLAUSIMAS: Nuo 1984 metų Oksfordšyre rengiamas JO lazdų čempionatas. Pagal šio žaidimo taisykles, du varžovai, stovėdami ant tilto, į tekančio vandens telkinį (dažniausiai upelį ar upę) nuo tilto pasroviui įmeta po lazdelę ir tas, kurio lazdelė pirmoji atsiranda kitoje tilto pusėje, paskelbiamas laimėtoju. Žinodami, jog minimą žaidimą savo sūnui sukūrė vienas anglas, atsakykite – koks personažas yra JIS?
ATSAKYMAS: MIKĖ PŪKUOTUKAS / PŪKUOTUKAS. Šis žaidimas pirmą kartą pasirodė knygose apie Mikę Pūkuotuką, kurių autorius A. A. Milnas ir yra klausime minimas žaidimą sugalvojęs anglas. Angliškai žaidimas vadinamas „poohsticks“ (būtent pagal Mikę Pūkuotuką (Winnie-the-Pooh / Pooh Bear).
Šaltinis: https://en.wikipedia.org/wiki/Poohsticks
KLAUSIMAS: Laisvalaikiu mėgo konstruoti įvairius daiktus, klebonavo, derlių iš savo sodo imdavo, teko jam ir kaimo mokyklų statybomis rūpintis. Supratę, kurio tai asmens trumpas CV, parašykite – kas pasirodė 1818-aisiais?
ATSAKYMAS: „METAI“. Klausime pabandyta Kristijono Donelaičio mini CV pateikti pagal „Metų“ dalių pavadinimus: (pavasario) linksmybės – mėgo konstruoti įvairius daiktus; (vasaros) darbai – klebonavo; (rudens) gėrybės – derlių imdavo iš savo sodo; (žiemos) rūpesčiai – rūpinosi kaimo mokyklų statyba. Nors Donelaitis parašė savo šedevrą maždaug 1770-80 metais, tačiau jis buvo išleistas tik 1818 metais Liudviko Rėzos dėka, kai Donelaitis jau buvo miręs.
Šaltinis: http://www.xn--altiniai-4wb.info/index/details/965
KLAUSIMAS: Seniausia Žemėje pušis, augusi JAV, ją tyrusių mokslininkų praminta JUO, kadangi pušis atnešė mokslui didžiulį kiekį informacijos apie Žemės formavimąsi. Graikų kilmės vardu atsakykite – kas JIS?

ATSAKYMAS: PROMETĖJAS. Klausime labai svarbus buvo žodis „atnešė“. Graikų mitų herojus Prometėjas pavogė iš dievų ugnį ir ją atnešė žmonėms. Ši pušis buvo praminta Prometėju, kadangi taip pat atnešė žmonėms labai svarbios ir naujos informacijos apie žmonijos praeitį.
Šaltinis: https://en.wikipedia.org/wiki/Prometheus_(tree)
Dėkojame visiems dalyviams už vakarą. Iki pasimatymo sekančiame žaidime!
 
Akvilė Narbutienė,
Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Reklama